Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół rozkładany "3308" firmy Selva. Fot. Selva

Stół rozkładany – król jadalni

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 07 lut 2014 08:12 (aktualizacja: 23 gru 2013 13:03)

Najbardziej popularne stoły przeznaczone do jadalni to modele wyposażone w funkcję rozkładania. Blaty są sprzedawane w komplecie i „ukrywają się” pod głównym blatem stołu, dzięki temu nie zajmują miejsca w mieszkaniu.

Stoły rozkładane to idealne rozwiązania do niezbyt dużych pomieszczeń. Stół, który na co dzień jest stołem małym, nie zajmującym nadmiernie przestrzeni, może łatwo stać się dużym stołem jadalnianym. Stoły takie stanowią ponad 85% sprzedaży”– mówi Jakub Kazimierczak, kierownik ds. sprzedaży mebli do kuchni i jadalni w sieci IKEA - „Najpopularniejsze są stoły fornirowane, ponieważ charakteryzują się dużą trwałością , a jednocześnie przynoszą inne wrażenia estetyczne oraz zdecydowanie bardziej pasują do większości pomieszczeń naszych klientów. Jeśli chodzi o kolory, to przeważają ciemne - czarnobrązowy oraz brązowy. Warto zauważyć, że modele w naturalnych kolorach drewna stanowią mniejszą część sprzedaży”.

Dużą popularnością w ofercie firmy IKEA cieszy się też seria stołów rozkładanych z dodatkowym miejscem na przechowywanie - z szufladami. Wśród nich znajduje się np. stół o bardzo małym rozmiarze - 26 cm długości i 80 cm szerokości, który jest rozkładany do dużego rozmiaru, czyli osiąga 52 cm długości i szerokość 80 cm.

Stoły małe oraz okrągłe mają blat rozkładany, zintegrowany ze stołem. W przypadku modeli nierozkładanych, najbardziej widocznym trendem są stoły szklane w kolorze białym lub czarnym. Występują one w długościach 85 cm, 135 cm oraz 185 cm.

Do wnętrz dużych i małych

W ofercie firmy HM Helvetia znajdują się dwa typy stołów. Oba typy posiadają funkcję rozkładania i bardzo praktyczne mechanizmy kulkowe, które ułatwiają ich obsługę. Stoły te cieszą się podobnym zainteresowaniem. Większy stół o wymiarze blatu przed rozłożeniem 150x90 cm znajduje swoje zastosowanie w większych pomieszczeniach, gdzie spora powierzchnia gwarantuje wygodne ustawienie nawet 6 krzeseł. Stół ten posiada dwie niezależne wkładki, które pozwalają na przedłużenie powierzchni blatu odpowiednio do 190 i 230 cm. W ten sposób staje się on wspaniałym stołem przeznaczonym nawet dla 10 osób.

Drugi stół o podstawowym wymiarze blatu 90x90 cm znajduje zastosowanie w mniejszych przestrzeniach. W stanie złożonym stanowi on bardzo wygodny mebel dla 4 osób. Jest wyposażony w dwie niezależnie stosowane wkładki pozwalające uzyskać powierzchnię blatu o długości 130 lub 180 cm. Dzięki temu może z niego skorzystać jednocześnie i, co równie istotne, wygodnie sześć lub 8 osób.

Oba typy stołów pokryte są wysokiej klasy laminatami odpowiadającymi kolorystycznie naszym kolekcjom mebli dziennych. Dzięki temu stanowią ich wspaniałe uzupełnienie.

Mile widziane dodatkowe „nogi”


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA