Meble.com.pl - komfort na miarę

Jadalnia Olden Days. Wnętrze urządzono w eklektycznym stylu. Bogato zdobiony, stylizowany stół zestawiono z nowoczesnymi w formie krzesłami. Fot. Domoteka

Stół w salonie. 15 eleganckich propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 14 lip 2015 11:20 (aktualizacja: 15 lip 2015 09:25)

Jadalnia to miejsce wyjątkowe. Jedną z największych przyjemności codziennego dnia, jest ta chwila, w której razem z najbliższymi zasiadamy przy stole, na wspólnym posiłku. Jak sprawić, aby nasza jadalnia prezentowała się stylowo i z klasą?

Wyjątkowy klimat jadalni nadadzą właściwie dobrana kolorystyka, oświetlenie, stylowe dekoracje, a przede wszystkim eleganckie, stylowe meble. Wybór tych elementów wyposażenia naszej jadalni nie może być przypadkowy. Należy go dokładnie przemyśleć, uwzględniając użyte materiały oraz dobrać taki zestaw, który idealnie uzupełni aranżację naszego mieszkania.  

Stylowe meble do jadalni opierają się wszelkim modom. W sklepach ich wybór jest bardzo bogaty. Do wyboru mamy cały przekrój stylistyczny. Najbardziej dekoracyjne i pełne przepychu są stoły retro. Podstawową zasadą urządzania jadalni w myśl tej estetyki, jest sięganie po wszystko, co pochodzi z minionych dekad bądź do nich nawiązuje. Tym samym, w stylu retro utrzymane są zarówno bogate, złocone komody, jak i stoliki na trzech nogach popularne w latach 80. Zaaranżowanie jadalni w stylu Retro tak, aby uniknąć efektu muzeum, jest jednak prawdziwym wyzwaniem. Idealnym wyjściem będzie zatem połączenie dawnego z nowym, na przykład masywnego w formie stołu oraz plastikowych krzeseł.

Szerokie pola kwitnącej lawendy, kamienne domki na fioletowych wzgórzach, smak  czerwonego wina, słońce - z tym kojarzy nam się prowansalska wieś. Podobny klimat możemy osiągnąć w naszej sypialni dzięki stołom i krzesłom stylistycznie nawiązującym do klimatu francuskiej prowincji. Prowansja jest dziś jedną z najpopularniejszych inspiracji projektantów wnętrz i wyposażenia, na całym świecie, więc naprawdę jest w czym wybierać. 

Jadalnia angielska z kolei łączy dwie stylistyczne skrajności - ciężkie formy oraz słabość miękkich jak puch siedzisk, florystycznych motywów dekoracyjnych i aksamitnych tkanin. Pokój jadalniany zaaranżowany zgodnie ze stylem angielskim z pewnością łączyć będzie te dwa elementy. W takich aranżacjach masywne komody, witryny bogate w przeszklenia oraz zdobione stoły zestawiane są z niską, głęboką kanapą czy tapicerowanymi krzesłami z miękkim oparciem.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA