Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesny stół "Quarda" wykonany z litego drewna i ozdobną nogą. Fot. Kler

Stół z drewna. Do naturalnej jadalni

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 paź 2014 07:34

Drewniany stół to piękna ozdoba jadalni. Jego zaletą jest nie tylko estetyka, ale też trwałość. Drewniany stół to inwestycja na długie lata, która zwraca się każdego dnia - funkcjonalnością i wygodą, jaką zapewnia.

Meble wykonane z litego drewna to niezawodne elementy wyposażenia domu. Są trwałe, naturalne i przede wszystkim piękne. Modele z mniejszym usłojeniem doskonale prezentują się w nowoczesnych czy też minimalistycznych wnętrzach, zaś te ze znacznymi słojami i często także wyeksponowanymi niedoskonałościami drewna pasują do wnętrz klasycznych, rustykalnych, prowansalskich, a także ostatnio bardzo modnych - wnętrz skandynawskich.

Wybierając stół z naturalnego drewna warto przed zakupem dowiedzieć się czegoś na temat surowca, z jakiego stół został wykonany. Drewno dębowe bowiem doskonale poddaje się konserwacji i łatwo jest je utrzymać w czystości. Wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji i warto je co miesiąc solidnie naolejować - odwdzięczy się nam za to nieskazitelnym wyglądem przez długie lata.

Stoły wykonane z jesionu charakteryzują się niepowtarzalną i mocno zróżnicowaną kolorystyką. Na blacie może się przeplatać nawet kilka różnych barw i odcieni, ponieważ drewno jesionowe jest jaśniejsze na brzegach, zaś ciemniejsze w środkowej części pnia. Dzięki temu jeden stół może być kombinacją żółto-brązowych kolorów.

Wybierając stół jedynie wykończony naturalną okleiną drewnianą wcale nie skazujemy się na krótsze jego użytkowanie, niż w przypadku modeli z litego drewna. Stoły fornirowane są również bardzo trwałe i do złudzenia przypominają te, wykonane w całości z drewna. Zaletą ich niewątpliwie jest to, że są znacznie tańsze.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA