Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Gea

Stół ze szklanym blatem - idealny do nowoczesnej jadalni

  • Autor: bm
  • 19 wrz 2017 13:38 (aktualizacja: 20 wrz 2017 12:23)

We wnętrzu wygląda niezwykle efektownie - lekko i przejrzyście, a jego walory użytkowe nie są gorsze niż w przypadku solidnych, drewnianych mebli. Stół ze szklanym blatem to doskonałe rozwiązanie dla zwolenników nowocześnie zaaranżowanych mieszkań.

Szkło jako materiał do produkcji mebli jest trwalsze i bezpieczniejsze niż wskazywałby na to jego kruchy wygląd. Nowoczesne metody hartowania szkła i nadawania mu podwyższonych parametrów sprawiają, że jest coraz częściej i chętniej wykorzystywane do wytwarzania blatów stołów, półek w witrynach, a nawet całych mebli. Dodatkowym walorem jest szeroka gama możliwości zdobienia - szkło może mieć przeróżne kolory, można na nim naklejać zadrukowane folie, frezować je, nadawać mu dowolne kształty.

Szklane blaty stołów zazwyczaj posadowione są na solidnych nogach z drewna lub stali, ewentualnie na postumentach lub metalowych płozach. Wykonane z takich materiałów meble najlepiej komponują się z wnętrzami w stylu nowoczesnym lub wręcz industrialnym. Wyglądają lekko, nie przytłaczają pomieszczenia, są łatwe do utrzymania w czystości. Ich zaletą jest też to, że można do nich dopasować niemal każdy rodzaj krzeseł - dobrze będą wyglądały zarówno drewniane, jak i metalowe czy wykonane z tworzywa sztucznego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA