Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Marrakesh" marki Porada. Fot. Porada

Stolik kawowy - 13 pomysłów na ozdobę salonu

  • Autor: ap
  • 27 lut 2014 08:19

Dyskretny schowek na gazety, nietypowy kształt, oryginalna podstawa, blat który po rozsunięciu ukazuje nową, całkiem sporą powierzchnię – to tylko część przykładów na to, że producenci stolików kawowych coraz częściej chcą zaskakiwać swoich klientów.

W świecie współczesnych wnętrz stolikom kawowym do tej pory nie poświęcano zbyt wiele uwagi. Służyły najczęściej do czysto funkcjonalnych zadań, najczęściej jako mebel na którym można bezpiecznie odstawić filiżankę z kawą. Obserwując jednak ofertę producentów, w kwestii wzornictwa stolików wiele się zmieniło. Obecnie, są swoistymi dziełami sztuki użytkowej, przedmiotami, które stanowią wyraźne wizualne dominanty we wnętrzach.

Stoliki z jednej strony stają się coraz bardziej designerskie, często przybierają ekspresyjne, pełne wyrazu formy, z drugiej – zaskakują funkcjonalnością i są wytrzymałe. Wiele propozycji stolików opiera się na sile kontrastu i zaskoczenia. Chętnie wykorzystywanym chwytem projektowym jest też asymetria.

Projektanci oferują naprawdę wielki wybór różnego rodzaju stolików: z drewna, szklane, metalowe i awangardowe. Dziś prezentujemy najbardziej wymyślne przykłady stolików kawowych, będących doskonałą alternatywą dla produkcji masowej, jaką oferują nam sieciówki.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA