Stolik Custom marki Vox. Fot. Vox

Stolik Custom marki Vox. Fot. Vox

  • Autor: bm
  • 19 wrz 2017 13:48 (aktualizacja: 20 wrz 2017 12:35)

Stolik z niespodzianką - ukryte szufladki, sprytne schowki

Niepozorny stolik kawowy może być bardzo funkcjonalnym meblem, służącym do czegoś więcej niż tylko do odstawienia filiżanki z kawą. Producenci coraz częściej wyposażają stoliki w niewielkie szufladki, wysuwane blaty, ukryte schowki.

Ponieważ stolik kawowy to mebel używany na co dzień i służący jako podręczne miejsce do przechowywania, producenci zadbali o jego funkcjonalność i w efekcie większość dostępnych na rynku modeli wyposażona jest w dodatkowe półki, np. na prasę, szufladki na drobiazgi, a czasem na specjalny miniblat pod laptop. Ciekawym pomysłem jest takie ukształtowanie blatu stolika, by mógł być wykorzystywany jako taca. Niektóre stoliki mogą pełnić dodatkowo rolę większego stołu dla rodziny - są wtedy wyposażone w funkcję rozkładania i podnoszenia blatu, a także prowadnice synchroniczne, które pozwalają rozłożyć jego powierzchnię.

Producenci coraz częściej stosują rozwiązania ułatwiające zmienianie formy stolika – mamy więc w ofercie produkty z odwracanym blatem, wysuwaną podkładką na laptop albo z otwieraną częścią blatu, kryjącego w sobie np. dodatkowe pojemniki. Są też modele przypominające do złudzenia np. druciane koszyki albo służące do zabawy geometryczne kostki. Pomysłem na urozmaicenie wnętrza jest też stosowanie zestawów stolików, np. mniejszego i większego albo w dwóch różnych kolorach. Pozwala to na kreatywne zmienianie wystroju pomieszczenia i zwiększanie jego funkcjonalności.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce