Meble.com.pl - komfort na miarę

Stolik "Kos" przypomina obły kamień. Wykonany z tworzywa barwionego na biało, beżowo lub antracyt, największe wrażenie robi, kiedy jarzy się wewnętrznym światłem (wersja z podświetleniem tylko w kolorze białym). Korpus został od góry wydrążony tak, by powstało zagłębienie, idealne do przechowywania drobnych przedmiotów; nakrywa je “blat” z półprzejrzystego plexiglasu (różne, kontrastowe kolory). Fot. Kler

Stoliki kawowe. Sprytne modele ze skrytką

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 gru 2014 08:57 (aktualizacja: 04 gru 2014 08:02)

Producenci stolików kawowych udowadniają, że siłą mebla jest pomysł. Stoliki i ławy z tzw. dodatkową funkcją poza ciekawą formą pozwalają sprytnie ukryć wszystko to, co niekoniecznie chcemy eksponować, np. biżuterię, sprzęty elektroniczne, czy stosy gazet i papierów potrzebnych do pracy. Zobaczcie sami...

Jeśli chodzi o stoliki kawowe mnogość kształtów i form oraz materiałów, z których są wykonane sprawiają, że klienci mają ogromy wybór i mogą dobrać stolik idealny do danego wnętrza i własnych potrzeb. Zanim to jednak nastąpi, warto zadać sobie pytanie - czy stolik kawowy ma służyć wyłącznie jako miejsce, gdzie można odłożyć filiżankę z kawą? Czy też ma odgrywać bardziej znaczącą rolę w naszym salonie? 

To ważne pytania, a to dlatego, że stolik kawowy to mebel, który - wbrew pozorom - wcale nie jest mało znaczący. Zazwyczaj „dobieramy” go co prawda już po zakupie pozostałych mebli, jednak siadając na ulubionej sofie lub fotelu to właśnie na nim koncentruje się wzrok nasz i naszych gości. 

Stolik kawowy może nadać wnętrzu mocny charakter lub nowoczesną lekkość. Może też pełnić funkcję typowo praktyczną, np. służyć nam jako dodatkowe miejsce do przechowywania. A to za sprawą różnorodnych funkcji dodatkowych, zazwyczaj ukrytych pod blatem mebla. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, ukryte schowki i półeczki, wysuwane i podnoszone blaty - to wyróżniki tego typu propozycji.

Przyjrzyjmy się im bliżej...

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA