Meble.com.pl - komfort na miarę

Stoliki okolicznościowe "Billy Wood" w ofercie firmy Inter Style Home. Fot. Archiwum.

Stoliki kawowe z metką znanych projektantów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 cze 2014 15:37 (aktualizacja: 26 cze 2014 08:17)

Plastikowy, kolorowy, przezroczysty, lakierowany czy może z całego plastra drzewa? Stolików na polskim rynku jest bardzo dużo. Podpowiadamy dzisiaj co proponują nam projektanci mebli.

Stolik kawowy, nieodłączny element salonu. Według gustu może być maleńki lub wielkością przypominać niewielki, jadalniany stół. Tak jak w przypadku każdych innych mebli, tak też na stoliki panuje określona moda. Do wyboru mamy obecnie minimalistyczne modele stojące na cienkich metalowych nóżkach, wyglądające jak metalowe talerze lub zdobione tace do podawania herbaty. Można stawiać je w pojedynkę lub łączyć z ich mniejszymi odpowiednikami, tworząc tym samym ciekawą kompozycję na środku salonu.

Jak surowe drewno

Wśród panującej obecnie mody na ekologię oraz zdrowy styl bycia i życia często też zauważyć można elementy wyposażenia domu wykonane z pełnych masywów drewna. Niemal nieoheblowane deski leżące na masywnych, wykutych ze stali bądź wyciosanych z drewna nogach, służą nam dziś za stoły obiadowe. Podobnie jest z małymi stolikami kawowymi. Projektanci proponują nam niekiedy meble, które wyglądają jak nieopracowane kawałki drewna. Kwadratowe drewniane klocki, które stoją dumnie w pobliżu sofy, bądź niepomalowane, naturalne do granic możliwości blaty na finezyjnych nóżkach, to meble, które cieszą się dziś największą popularnością. Jeśli są już wykończone, to wyłącznie naturalnymi olejami i farbami oraz przy użyciu klasycznych technik obróbki drewna.

Połysk i styl

W opozycji do nich modne są także stoliki, które w niczym nie przypominają swoich naturalnych, drewnianych poprzedników. Wykonane z płyt pilśniowych, oklejone folią i polakierowane na wysoki połysk. To kolejna moda, która pewnie wkroczyła na salony. Moda na nowoczesność i surowość. Na biel i połysk. Takie modele stolików charakteryzują się przede wszystkim zachowawczą formą, same w sobie nie muszą być małe, ale niewielka ilość ozdób jest ich domeną. Dobrze wyglądają zarówno w potężnych loftach jak i niewielkich mieszkaniach, jednak powinny stanowić nieodłączną część nowocześnie urządzonego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA