Meble.com.pl - komfort na miarę

Stolik "Buhay" marka Dodomo. Fot. Dodomo

Stoliki tapicerowane tkaniną - w uwadze producentów

  • Autor: ap
  • 20 lut 2014 07:44

Pierwsze skojarzenie z obiciem tapicerskim to sofa, narożnik bądź fotel. Czy jest ono trafne? Okazuje się, że niekoniecznie. Producenci wyjątkowe właściwości tkanin chętnie wykorzystują także w projektowaniu stołów i stolików kawowych.

Do nietypowych sposobów wykorzystania materiałów tapicerskich zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tkaniną czy skórą chętnie dekoruje się fronty mebli, szklane elementy, wezgłowia łóżek, ściany. Skórę wykorzystuje się nawet do tak nietypowych zastosowań, jak okładziny podłogowe. Nic dziwnego. Producenci twierdzą, że wnętrza mieszkalne i meble powinny być jak para dżinsów - modne, efektowne i idealnie dopasowane. Ciepłe i miękkie w dotyku tkaniny pozwalają zaspokoić, tak wysoko stawiane wymagania estetyczne. Skórzane ściany, podłogi czy elementy mebli są trwałe, wygodne w użytkowaniu , a co najważniejsze - niezwykle przyjemne w dotyku. Dodatkowo, obicie tkaniną drewnianego bądź metalowego stelaża stolika powoduje, że staje się on „przytulny” i sprawia wrażenie wyjątkowo komfortowego.

Część tapicerowana pełni także inne, niezmiernie ważne dla wnętrza funkcje. Tapicerowana podstawa stolika pozwala zachować jedność stylistyczną (podstawę stolika można obić tym samym materiałem, co sofę i fotel), bądź też zupełnie inaczej – może tworzyć kolorowy melanż, stając się tym samym odważnym akcentem stylistycznym salonu.

Mebel dopasowany

Trudno było zebrać dokładne informacje o najpopularniejszym wzornictwie czy kolorach stolików z tapicerowaną podstawą. Producenci twierdzą, że w katalogach oferują wszystko, a jeśli nawet czegoś nie mają – to i tak każde zamówienie potrafią zrealizować. Klient ma możliwość decydowania nie tylko o kolorze tapicerowanej podstawy, ale też o wzornictwie nóg stolika. Bardzo popularne jest stosowanie identycznych nóżek zarówno w siedzisku, jak i stoliku kawowym co powoduje, że całość idealnie do siebie pasuje. 

Dla amatorów tapicerowanych stolików zachęcający może być także fakt, iż wykorzystane do produkcji stolików tkaniny spełniają wszystkie wymagania dotyczące odporności na ogień oraz, co ważne – zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi – są łatwo zmywalne. Dzięki tkaninom uszlachetnianym w technologii „Aqua Clean”, usuwanie ewentualnych zabrudzeń nie wymaga żadnego wysiłku. Ponadto, w przypadku stolików klient może wybierać spośród wielu połączeń wzorniczych, na przykład kombinacji: skóra bądź tkanina z metalem, drewnem, szkłem, a nawet marmurem.

Chętnie stosowane są również okładziny skórzane tłoczone – na przykład z motywem skóry węża czy drobnym groszkowym wzorem. Na takim meblu niezwykle ciekawie prezentują się także różnego rodzaju przeszycia, pikowania czy też zdobienia w formie kamieni czy guzików. Co więcej, wszystkie elementy tapicerowane można wymieniać w zależności od potrzeb, a więc jeśli właściciel mieszkania zechce zmienić wygląd stolika, wystarczy jedynie zmienić tkaninę.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA