Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół Gheoma okrągły, szklany blat, który umieszczony został na drewnianej kuli. Fot. Porada

Stoły na nietypowej podstawie - co zamiast czterech nóg?

  • Autor: bm
  • 25 paź 2017 09:57 (aktualizacja: 25 paź 2017 10:18)

Stół nie musi koniecznie wspierać się na tradycyjnych czterech nogach. Równie dobrą podstawą dla blatu może być tzw. postument. Coraz bardziej popularne w nowoczesnych wnętrzach są też stoły na płozach. Pomysłów na stołową "nogę" jest jednak jeszcze więcej - zobacz inspiracje!

Co zamiast czterech nóg? Możliwości jest wiele - od drewnianych lub metalowych płóz począwszy, poprzez wszelkiego rodzaju krzyżaki, trójnogi, postumenty - aż po wymyślne rozwiązania (np. podstawa kulista). Efekty zastosowania takich elementów są różne - w przypadku stołów na postumencie lub "na jednej nodze" osiągamy efekt w postaci zwiększonego komfortu użytkowania. Przy takim stole łatwiej ustawić krzesła i "bezkolizyjnie" usiąść nawet w dużym gronie. Z kolei płozy czy efektowne szklane ścianki (jak np. w przypadku stołów firmy Fiam czy Glass) sprawiają, że ciężki z natury mebel wygląda lekko i przejrzyście, dodając urody pomieszczeniu. Takie rozwiązania zdecydowanie bardziej pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym.

Nowe podstawy stołów to również nowe materiały, wykorzystywane do ich produkcji. Obok tradycyjnego drewna pojawia się coraz częściej stal i hartowane szkło. Do głosu dochodzą też tworzywa sztuczne, a także coraz częściej obecny we wnętrzach kamień.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA