Stół Sir Gio firmy Kartell wykonany został ze szkła i poliwęglanu. Projekt: Philippe Starck. Fot. Kartell

Stół Sir Gio firmy Kartell wykonany został ze szkła i poliwęglanu. Projekt: Philippe Starck. Fot. Kartell

  • Autor: mg
  • 23 lis 2017 14:00 (aktualizacja: 24 lis 2017 10:59)

Stoły ze szkła - zobacz oryginalne meble

Era ciężkich, masywnych mebli dobiegła końca. Obecnie modne są lekkie modele o subtelnych liniach. Świetnie w ten trend wpisują się stoły wykonane ze szkła. Ich designerskie kształty będą ozdobą każdego nowoczesnego salonu.

Projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po stoły ze szklanymi blatami, które są świetnym uzupełnieniem nowoczesnych aranżacji. Zwykle trafiają one do minimalistycznych wnętrz, choć sprawdzą się również w bardziej klasycznych, zestawione na zasadzie kontrastu z pozostałymi elementami wyposażenia. Tak czy inaczej, warto zagospodarować na nie więcej miejsca - wówczas zaprezentują się w pełnej krasie.

Najczęściej szklane blaty stołów, wsparte na nogach lub podstawach z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych, są przezroczyste, co dodatkowo podkreśla ich wizualną lekkość. Tym niemniej dostępne są również blaty ze szkła barwionego lub mlecznego. Bez większego problemu komponują się z pozostałymi elementami wystroju, ale zawsze - niezależnie od "towarzystwa" - to one w pierwszej kolejności przyciągają wzrok.

Warto przy tym pamiętać, że - wbrew pozorom - nie są to meble podatne na uszkodzenia, a ich codzienna pielęgnacja nie przysparza większych kłopotów.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce