Meble.com.pl - komfort na miarę

Efektowne wezgłowie łóżka "Juliet" może obejmować zintegrowane z ramą stoliki nocne, wykonane z płyty w kolorze akacja. Fot. Wajnert Meble

Sypialnia „na miękko” – 10 łóżek z tapicerowanym wezgłowiem

  • Autor: ab
  • 30 wrz 2014 11:10

Wybór mebla przeznaczonego do nocnego wypoczynku zależy przede wszystkim od rodzaju i wielkości pomieszczenia. Jeśli do tego celu przeznaczona jest wydzielona sypialnia, to najlepszym rozwiązaniem będzie wygodne łóżko, którego nie trzeba codziennie składać.

Decydując się na zakup łóżka należy wziąć pod uwagę kilka kwestii takich, jak wymiar, rodzaj wezgłowia i często decydujący – wygląd. Wymiar łóżka uzależniony jest od wielkości materaca. Standardowo materace dostępne są w trzech szerokościach 140 cm, 160 cm i 180 cm. O ostatecznym wymiarze łóżka decyduje rama, która może być wykonana z płyty laminowanej (jak w kolekcji "Almond" firmy Wajnert Meble) lub obita tkaniną (jak w kolekcji" Karo" czy "Feng").

Ponieważ wygląd łóżka ma najczęściej decydujący wpływ na decyzję o zakupie, to: im większy wybór wybarwień płyt i tkanin obiciowych, tym lepiej. Dlatego łóżka z oferty Wajnert Meble dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, a wybrane kolekcje umożliwiają połączenie dwóch tkanin na jednym meblu. Dzięki temu łatwo je dopasować do wystroju sypialni. Dodatkową ozdobą tapicerowanego wezgłowia w obiciu ze skóry naturalnej i tkaniny powlekanej może być dekoracyjne przeszycie wykonane nićmi w kontrastowym kolorze. Ta opcja dostępna jest także w kilku modelach z oferty Wajnert Meble.

Zakup łóżka powinien być poprzedzony dokładnym zwymiarowaniem miejsca, w którym ma ono stanąć. Pamiętać należy o wolnej przestrzeni umożliwiającej swobodny dostęp do mebla przynajmniej z dwóch stron. Często łóżka wyposażone są w pojemniki na pościel. Warto wziąć to pod uwagę planując umiejscowienie mebla. Zbyt mała przestrzeń może utrudniać nie tylko wygodne użytkowanie, ale też poprawne działanie mechanizmu.

Więcej na temat łóżek można przeczytać na www.wajnert.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA