Wewnątrz szafy najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości laminaty, które wiernie oddają fakturę i kolor różnych gatunków drewna. Fot. Raumplus

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 cze 2016 13:16 (aktualizacja: 10 cze 2016 13:21)

Szafa jak garderoba - z wielkoformatowymi drzwiami

O tym, że pojemna szafa jest niezbędna w każdym domu przekonywać nikogo nie trzeba. Ale czy umieszczony we wnęce mebel może być efektownym elementem aranżacji wnętrza?

Jest to jak najbardziej możliwe, o ile zostanie zaprojektowany w świadomy z oczekiwaniami i zgodny z najnowszymi trendami sposób.
Szafy wnękowe projektowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oferuje marka Raumplus. Te „szyte na miarę” rozwiązania nie tylko idealnie dopasowują do każdej powierzchni. Ich atutem jest również swoboda w konfigurowaniu układu mebla, bo przecież inne potrzeby ma rodzinna z dziećmi, a inne para lub singiel. Gdy już dobierzemy układ i rodzaj wyposażenia (szuflady, wysuwane półki i wieszaki na spodnie, wewnętrze oświetlenie), kolejną ważną kwestią jest dobór materiałów wykończeniowych.

Wewnątrz szafy najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości laminaty, które wiernie oddają fakturę i kolor różnych gatunków drewna. Obecnie modne jest stosowanie jasnego drewna w kolorze naturalnym lub bielonego. Z kolei jako zamknięcie Raumplus proponuje wielkoformatowe drzwi przesuwne wypełnione szkłem. Oferowane przez niemiecką markę pozbawione szprosów drzwi mogą mieć maksymalny wymiar 320x150 cm. Skrzydło wypełnione ogromną taflą szkła jest stabilne, a jego przesuwanie odbywa się lekkim, płynnym ruchem. Umożliwia to mocna i stabilna konstrukcja profili bocznych oraz jakość i nośność rolek dolnych sięgająca 180 kg.

Poza całkowicie przezroczystym szkłem Raumplus stosuje też lekko przydymione, błyszczące barwione w szerokim wyborze kolorów (lacobel) oraz matową białą taflę  (matelac).  Efektowne i jednocześnie elegancki efekt ogromnej szklanej tafli podkreślają cienkie aluminiowe ramy wykończone satynową anodą lub lakierem. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce