Miejsce pod wnękami możemy zaaranżować także na domowe biuro. Fronty szafy możemy wykorzystać jako element dekoracyjny wnętrza. Fot. Raumplus

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 cze 2017 11:40 (aktualizacja: 02 cze 2017 11:41)

Szafa pod zabudowę. Ciekawe propozycje na przechowywanie

Dostępna na polskim rynku oferta systemów drzwi przesuwnych, z roku na rok staje się coraz bogatsza. Nie brakuje wśród nich także rozwiązań, które pozwalają zabudować wyjątkowo kłopotliwe miejsca - na przykład te położone we wnękach, pod skosami i spadkami.

Montowane pod skosami szafy najczęściej są wykorzystywane do przechowywania odzieży i akcesoriów. Co ważne, są znacznie bardziej pojemne w stosunku do standardowych gotowych modeli. W zależności od warunków jakie oferuje wnętrze, za zamontowanymi pod skosem przesuwnymi drzwiami, kryć się może nawet spora garderoba typu "walk in" lub mniejsza szafa, która perfekcyjnie organizuje ubrania.

Szafa wnękowa zamontowana z kolei pod skosem w jadalni to idealne miejsce do przechowywania 
talerzy, garnków, sztućców i różnego rodzaju akcesoriów. Tego typu rozwiązanie pełni rolę 
współczesnej spiżarni, do której wygodny dostęp zapewniają drzwi przesuwne. Dobierany indywidualnie rodzaj wykończenia sprawia, że szafa harmonijnie skomponuje się z wystrojem pomieszczenia.

Więcej na temat szaf znajdziecie tu. 

Pod skosem wygospodarować można także miejsce do pracy. Tego typu rozwiązanie przeznaczone jest dla osób pracujących w domu lub często korzystających z trybu home office. Szafa z miejscem na komputer i książki sprawdzi się również w pokoju dziecka jako miejsce do nauki i odrabiania prac domowych. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce