Meble.com.pl - komfort na miarę

Graficzny motyw bambusa na drzwiach szafy stanowi mocny element dekoracyjny salonu. Fot. Komandor

Szafa w domu. Postaw na niebanalne drzwi

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 wrz 2016 10:56 (aktualizacja: 05 wrz 2016 11:20)

Dobrze zaprojektowana i funkcjonalna szafa to nie tylko dopasowana do wnętrza forma - to również ciekawe w wyrazie wypełnienie frontów. Sprawdź kilka ciekawych przykładów.

Elementami, które określają styl szafy są jej fronty, czyli wzornictwo i kolor wypełnienia jej drzwi. Do niedawna wypełnienie drzwi szafy głównie stanowiła płyta meblowa lub lustro. Obecnie wachlarz możliwości jest właściwie nieograniczony. Możemy wykorzystać kolorowe szkło z wygrawerowanym wzorem czy grafiką według własnego projektu, lustro, tkaninę obiciową czy okleinę. Wypełnienia frontów możemy także łączyć ze sobą tworząc nowoczesne i ciekawe wzory. 

Kolory mogą być stonowane i nawiązywać do barw natury. Takie kolory wyciszają i uspokajają. Z kolei mocne i żywe barwy wniosą do wnętrza energię. Jeśli jako wypełnienie szafy użyjemy szkła lub lustra, pomieszczenie nabierze przestrzeni oraz światła. Lustrzane powierzchnie odbijają fragmenty wnętrza, co daje wrażenie przestronności, co jest szczególnie ważne w małych i ciasnych pomieszczeniach. Z kolei grafiki oraz nadruki nadadzą wnętrzu osobistego wyrazu. 

Sprawdź ciekawe pomysły na front. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA