Fot. Häfele

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 kwi 2017 13:50 (aktualizacja: 19 kwi 2017 13:59)

Szafa w domu. Robimy miejsce na wiosenne zakupy

W szafie wciąż najwięcej miejsca zajmują grube swetry, ciepłe szale
i zimowe kurtki? Najwyższy czas to zmienić! Wiosna to idealny czas na generalne porządki w garderobie.

Gdy dni stają się coraz cieplejsze, zwykle zabieramy się za wiosenne porządki. Warto w tych planach uwzględnić również swoją szafę – przejrzeć ją dokładnie, uzupełnić o modne dodatki, a także dokładnie uporządkować. Porządki w szafie najlepiej zacząć od wyjęcia całej jej zawartości. Wtedy nie tylko lepiej zobaczymy, co naprawdę mamy, ale będziemy mogli również dokładnie wyczyścić jej wnętrze - odkurzyć półki i wieszaki, powycierać pojemniki, przewietrzyć. Aby codzienne wybieranie ubrań było dla nas czystą przyjemnością, warto wykorzystać w swojej szafie nowoczesne rozwiązania, które zdecydowanie uporządkują naszą przestrzeń.

Kiedy już zrobimy odpowiednie miejsce dla naszych ubrań, trzeba je dokładnie przejrzeć. Często bywa tak, że nosimy jedynie niewielką ich część, gdyż albo nam nie pasują z jakiegoś powodu, albo zwyczajnie zapominamy o tych schowanych gdzieś głęboko na dnie szafy.

Konieczna jest więc dokładna segregacja. Najlepiej podzielić nasze rzeczy na trzy części: te, które na pewno będziemy nosić podczas ciepłych miesięcy, ubrania do odłożenia na następną jesień i zimę oraz rzeczy, których zamierzamy się pozbyć. W tej ostatniej grupie powinny znaleźć się wszystkie części naszej garderoby, które są na nas za duże lub za małe, źle w nich wyglądamy albo po prostu są zniszczone. Tu także najlepiej odłożyć wszystkie ubrania, których nie ubraliśmy od co najmniej dwóch lat. Oznacza to bowiem, że szansa na ich powrót do czasów świetności jest bardzo mała i nie warto zajmować dla nich miejsca w szafie. Zwłaszcza, że zwykle nie mamy go w nadmiarze. Te rzeczy z pewnością przydadzą się innym. Możemy je bez żalu sprzedać albo po prostu komuś oddać. Zyskamy w ten sposób miejsce na nowe ubrania, które będą mogły doskonale uzupełnić naszą wiosenną garderobę


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce