Meble.com.pl - komfort na miarę

Duża sypialnia z ciekawie zagospodarowaną garderobą, która została usytuowana za wezgłowiem łóżka. Połączenie błękitu i bieli tworzy tu chłodną, ale przyjemną aranżację. Fot. Raumpuls

Szafa w sypialni. Zobacz pomysłowe aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 sie 2015 08:15 (aktualizacja: 07 sie 2015 07:49)

Najczęstszym miejscem, w którym umieszczamy dużą szafę jest sypialnia. Na jej aranżację jest jednak kilka sposobów, aby z pozoru klasyczny mebel zyskał świeży wygląd.

Pierwszym pytaniem, na które powinniśmy znaleźć odpowiedź jest: wolno stojąca szafa czy do zabudowy?  

Wolno stojące szafy mają ogromną zaletę - można je przesuwać w dowolne miejsce i w dowolnie wybranym momencie, czego z pełną zabudową się zrobić nie da. Tam, gdzie przeznaczymy dla niej miejsce, tam będzie stała przez długie lata, zaś szafy w postaci osobnej bryły dają swobodę aranżacji wnętrza. Jeśli za jakiś czas zapragniemy zmienić całkowicie wygląd sypialni, szafę będzie można bez najmniejszego problemu przestawić w inne miejsce pokoju lub ją wynieść, nie naruszając konstrukcji ścian.

Wolno stojąca szafa to mebel niezwykle niepozorny. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w niej wiele miejsca na przechowywanie odzieży, ale kiedy ją otworzymy, zazwyczaj jesteśmy zaskoczeni. Dwudrzwiowa szafa najczęściej jest podzielona na dwie strefy - z drążkiem na wieszaki oraz na półki. W części z półkami istnieje także możliwość zamontowania drucianych koszy zamiast szuflad bądź też klasycznych szuflad wewnętrznych. Podobnie sprawa ma się z drzwiami. Wolno stojąca szafa nie musi być otwierana wyłącznie przy pomocy drzwi skrzydłowych, na rynku dostępne są także modele z drzwiami przesuwnymi. To szczególnie ważna opcja, jeśli mamy małą sypialnię i otwieranie szafy przy pomocy klasycznych drzwiczek kolidowałoby z blisko ustawionym łóżkiem. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA