Meble.com.pl - komfort na miarę

"Unobello" Klose. Fot. Klose

Szafki nocne zintegrowane z łóżkiem - 15 propozycji

  • Autor: kh
  • 07 kwi 2014 10:23 (aktualizacja: 08 kwi 2014 06:54)

Można na niej postawić budzik, odłożyć książkę po wieczornej lekturze i zamontować lampkę nocną. O czym mowa? O najbardziej niepozornym z elementów wyposażenia sypialni - szafce nocnej.

Stylizowane lub minimalistyczne, z szufladami lub bez, podwieszane, lub stojące na mocnych nogach - oferta dostępnych obecnie na polskim rynku szafek i stolików nocnych jest ogromna i bardzo różnorodna. A jednak szafki nocne są na ogół tym elementem, na który podczas wyboru mebli do sypialni zwracamy uwagę w ostatniej kolejności. Najczęściej koncentrujemy się na wyborze łóżka i szafy, a pozostałe sprzęty dokupujemy na zasadzie dodatku, czasem nieco od niechcenia.

Choć szafki nocne wcale nie muszą pochodzić z tego samego zestawu co pozostałe sypialniane meble, to właśnie to rozwiązanie jest najłatwiejsze w przypadku gdy chce się stworzyć spójną wzorniczo aranżację. W takim wypadku nie trzeba się martwić dopasowaniem rozmiaru, kształtu, dekoru i wybarwienia poszczególnych brył.

Jeszcze większym uławieniem jest odpowiednie zintegrowanie szafek z wezgłowiem łóżka, które proponuje coraz większa grupa producentów. Rozwiązanie to, choć brzmi dość tajemniczo, w rzeczywistości jest bardzo proste. Polega ono bowiem na połączeniu szafek z rozbudowaną płytą wezgłowia. Niekiedy szafki są do niej przykręcane za pomocą śrub, tak by uniemożliwić ewentualne przesuwanie się brył. W niektórych modelach zaś szafkę wsuwa się w odpowiednio przygotowane miejsce. Dzięki takiemu zabiegowi klient może dowolnie dopasowywać rozmiar mebla do wymiarów pomieszczenia. A to dlatego, że zazwyczaj wsuwane bryły można pozostawić w indywidualnie wybranym położeniu, bez negatywnego wpływu na ogólny wygląd kompozycji.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest podwieszenie blatu, lub niewielkiej skrzyni kryjącej np. szufladę, do wezgłowia. W ten sposób uzyskać można wrażenie lekkości, które w przypadku tak dużego mebla jak łoże z szafkami, wcale nie jest rzeczą oczywistą.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA