Sztućce i drobne akcesoria kuchenne muszą mieć swoje stałe miejsce w szufladzie, w zaprojektowanym do tego celu oragnizerze. Fot. Hettich

Sztućce i drobne akcesoria kuchenne muszą mieć swoje stałe miejsce w szufladzie, w zaprojektowanym do tego celu oragnizerze. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 11 kwi 2018 12:13 (aktualizacja: 11 kwi 2018 14:35)

Szafy i szuflady - jak zaprowadzić wiosenne porządki w kuchni i łazience

Porządek wymaga dużej samodyscypliny albo po prostu... przemyślanych rozwiązań. W wielu przypadkach bowiem problemem nie jest brak wystarczającej powierzchni do przechowywania, tylko jej nieefektywne wykorzystanie.

Nawet w pojemnej szufladzie byle jak powrzucane produkty podczas jej ruchów mogą się przesuwać, a uderzając o sobie, przewracać i powodować bałagan. Dlatego wiosenne porządki najlepiej zacząć od lepszego zorganizowania powierzchni, którą już dysponujemy.

Praktyczne wkłady porządkujące

Wkłady na sztućce są nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni, dlaczego więc nie zastosować podobnych rozwiązań również w przypadku przechowywanej w szufladach zastawy stołowej czy naczyń kuchennych? Im również dedykowane są specjalne wkłady porządkujące. Wyposażając szufladę w stabilizatory porządkujące, możemy poustawiać naczynia w stosy, co pozwoli zoptymalizować wykorzystanie dostępnej przestrzeni, nie obawiając się jednocześnie, że naczynia będą się przewracały podczas ruchów szuflady. W tak zorganizowanej szufladzie łatwiej utrzymać porządek, ponieważ naczynia są przejrzyście pogrupowane według wielkości czy przeznaczenia i mają swoje stałe miejsce.

Jak zapanować nad zapasami w szufladzie?

O utrzymanie porządku szczególnie trudno w szufladzie z zapasami. Czasami jeden ruch szuflady wystarczy, aby pieczołowicie zorganizowana domowa spiżarnia zamieniła się w skład bezwładnie poprzewracanych kartoników, paczuszek, torebek i butelek. Chyba, że zawczasu poszczególne grupy produktów ustabilizujemy za pomocą wkładów porządkujących. Pozwolą one efektywnie zagospodarować dostępną przestrzeń szuflady - produkty można pogrupować według wielkości oraz kształtu opakowania - i zachować na dłużej przejrzysty układ zapasów.

Pomysłowy schowek

Z czasem w naszych kuchniach przybywa przedmiotów, a miejsca w szafkach nie. Rezygnacja ze zbyt dużej ilości przyborów kuchennych jest na pewno skutecznym sposobem na zachowanie porządku, to jednak rozwiązanie nieakceptowalne zwłaszcza przez osoby, dla których gotowanie jest nie tylko koniecznością, ale i pasją. Dlatego nowe przedmioty często znajdują miejsce na blacie, co tylko potęguje wrażenie bałaganu. Z problemem tym można sobie poradzić, aranżując na poręczną skrytkę przestrzeń pomiędzy blatem a górną częścią zabudowy. To dodatkowa przestrzeń do przechowywania, którą dyskretnie ukryjemy za frontem przesuwanym.

Proste sposoby na porządek w łazience

Idealny porządek w łazience? Równo poustawiane kosmetyki i środki higieniczne, szczotki, pędzle i przybory łazienkowe zawsze na swoim miejscu - tak, jest to możliwe. Aby efekt porządków w łazience zachować na dłużej, trzeba zadbać o odpowiednie organizery dedykowane potrzebom organizacji przestrzeni łazienkowej. Stabilizatory na flakony i buteleczki, pojemniki na akcesoria do włosów czy przegródki do kosmetyków są praktyczne i skuteczne, ale również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Pojemne szuflady, w których zmieścimy środki higieniczne i zapasy niezbędnych kosmetyków, sprawdzą się w łazience pod warunkiem, że oprócz wytrzymałych prowadnic, które poradzą sobie ze znacznym obciążeniem, pełnego wysuwu, który ułatwi dostęp do przechowywanych kosmetyków, wyposażymy je w organizery. Dopasowane do wielkości szuflady systemy wewnętrznych przegródek pogrupują środki według ich przeznaczenia i nie pozwolą zmienić miejsca podczas ruchów szuflady.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce