Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Carisma. Jeśli chodzi o modną kolorystykę, dominować będą zimne szarości i beże, a także standardowo biel. Fot. Nolte

Szara kuchnia. Piękne propozycje pod zabudowę

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 lip 2016 10:06 (aktualizacja: 06 lip 2016 10:29)

Szarości nie wychodzą z mody. Mówi się nawet, że to nowa czerń. Świetnie prezentują się zwłaszcza we wnętrzu kuchennym.

Pojawia się nie tylko na frontach, blatach i w formie dekoracji - równie chętnie jest stosowany na podłodze oraz jako wykończenie ścianach. 

Kolor szary  to chłodny odpowiednik ciepłego beżu, równie stonowany i uniwersalny wzorniczo. Występuje w bardzo szerokiej plecie kolorystycznej. Możemy spotkać meble w kolorze popielatym, platynowym, stalowym czy grafitowym. Odcienie te mogą być nieco ponure i bez wyrazu dlatego warto je nieco urozmaicić. Aranżacja nabierze smaku i życia, jeśli odpowiednio przełamiemy monochromatyczną kolorystykę, np. dodatkami w żywych barwach. 

Warto poeksperymentować także z fakturą i wykończeniem materiału, z którego wykonane są meble. W przypadku witryn, szafek i komód zupełnie inaczej prezentują się szare, matowe fronty, a inaczej wyglądają błyszczące. Te pierwsze w duecie z drewnem sprawią, iż kuchnia będzie ciepła i przytulna, a w parze z bielą zaprezentuje się dystyngowanie i elegancko. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA