Szkło ornamentowe może być prawdziwą ozdobą mebli. Fot. Saint-Gobain-Glassolutions

Szkło ornamentowe może być prawdziwą ozdobą mebli. Fot. Saint-Gobain-Glassolutions

  • Autor: mg
  • 09 marz 2018 08:26 (aktualizacja: 09 marz 2018 10:54)

Szklane fronty - jak udekorować meble?

W jaki sposób wyeksponować nasze ulubione przedmioty w domu? Najlepiej za szkłem! Meble wyposażone w oryginalne przeszklenie to wyjątkowo atrakcyjny element każdego wnętrza.

Czytaj też: Blaty w kuchni - dlaczego warto wybrać laminaty?

W meblach stosowanych jest kilka typów szkła. Dużą popularnością cieszą się tradycyjne szafki ze szkła przezroczystego. Jednak producenci coraz częściej decydują się na śmiałe propozycje, wykorzystując szkło ornamentowe. Drewniane elementy komponują z połyskującą lub matową szybą z półprzeźroczystą aplikacją. W zależności od przeznaczenia mebla można wybrać mniej lub bardziej przezierne szkło. Dzięki temu przedmioty, które ustawimy za szybą, prezentują się niezwykle atrakcyjnie.

Witrynę zazwyczaj ustawia się w jadalni, kuchni lub salonie. We wszystkich przypadkach posiada to samo zastosowanie – za szybą eksponuje się szkło i porcelanę. W tej kwestii warto przełamać stereotypy i postawić na przeszklone meble w innych pomieszczeniach, takich jak łazienka czy sypialnia.

W salonie

Jeśli chcemy sprawić, by nasz salon wyglądał na większy, warto zdecydować się na meble, które są niemal całkowicie przeszklone. Do nowoczesnych wnętrz pasują meble ze szkłem ornamentowym, delikatnie podświetlonym i łagodnie załamującym promienie. Oświetlenie zamontowane w witrynie może być dodatkowym źródłem przyjemnego, tworzącego klimat światła. Wityny nie tylko upiększają pomieszczenia, ale są także bardzo funkcjonalne. 

W kuchni

Szkło zastosowane w kuchni doskonale wygląda w połączeniu z prostymi, surowymi bryłami. Tafla lśni naturalnym blaskiem, bez trudu odbija światło, rozpraszając je i powiększając przestrzeń. Szklane witrynki sprawdzą się także w industrialnych pomieszczeniach. Meble z przeszkleniami w postaci delikatnych wzorów na szkle wpiszą się w charakter wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym i skandynawskim. Nowoczesne szklane regały dobrze komponują się z niewielką przestrzenią kuchni czy jadalni. Takie meble wyglądają na lekkie, dzięki czemu nie przytłoczą małego pomieszczenia. Efekt ten spotęguje odpowiednio dobrane oświetlenie, które – tworząc nietuzinkowy klimat – podkreśli formę mebla, eksponując zarazem witrynę i półki.

Warto pamiętać, że szkło świetnie komponuje się z innymi materiałami, sprawia, że drewno czy metal wyglądają subtelniej. Nadaje im nowoczesnego wyrazu, te z kolei przełamują surowy charakter szkła. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce