Meble.com.pl - komfort na miarę

Stolik gwiazda, zaprojektowany przez Rafała Kwiatkowskiego Fot. Archiwum projektanta

Szklane stoliki. Szkło na stole – dosłownie i w przenośni

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 12 marz 2014 06:51

Niegdyś robiły furorę - duże stoły z ciężkimi, szklanymi blatami wykorzystywane były w niejednym domu. Dziś powracają do łask w nieco innej formie. Zdecydowanie mniejsze, lżejsze, często z kolorowymi elementami.

Stoliki szklane kiedyś 

Dawniej przykrywano je obrusami, aby się nie brudziły. Ludzie bali się, że skoro mebel codziennego użytku zrobiony jest ze szkła, jest bardzo podatny na uszkodzenia. Stoły te nie należały do najładniejszych, lecz były elementem wystroju, który zwracał na siebie uwagę we wnętrzach. Z drugiej strony, szklane stoły królowały w biurach i gabinetach. 

Stoliki szklane dziś 

Dziś projektanci wnętrz idą na całość i coraz częściej uwzględniają glass meble w domowych przestrzeniach. Szklane stoły, znacznie mniejsze i inne od tych z poprzedniej epoki, świetnie wkomponowują się w nowoczesne pomieszczenia. Ich kolorowe elementy, w postaci nóżek lub metalowe wykończenia pozwalają często na kolorystyczne nawiązanie do wnętrz naszych mieszkań. Nieduże, mobilne stoliki szklane stanowią nie tylko atrakcyjne elementy, są także wygodne w codziennym korzystaniu. Przyjemny widok w salonie to zestawienie sofy i szklanego stolika, na który możemy odstawić piękny, porcelanowy kubek z kawą, herbatą lub lampką wina. Często pełni on funkcję barku. 

Pielęgnacja 

Szklany stolik nie wymaga specjalnego czyszczenia i dbania. Kurz, który zbiera się na jego blacie, będzie mniej widoczny niż na ciemnym, drewnianym stole. Zabrudzenia można usuwać wilgotną szmatką oraz impregnatami, które w odróżnieniu do drewna nie muszą być bezpieczne, ponieważ nie wchodzą w reakcję ze szkłem i go nie niszczą. 

Oferta rynkowa bogata jest w stoliki szklane różnej postaci. Proste, zdobione, kwadratowe, okrągłe, owalne. Dla każdego coś innego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA