Meble.com.pl - komfort na miarę

Szklany stolik firmy Estima. Fot. Estima.

Szklane stoły, ławy i stoliki

  • Autor: th
  • 27 gru 2013 18:02

Największą popularnością cieszą się szklane proste stoły o lekkiej, delikatnej konstrukcji wykorzystywane jako stoły kuchenne oraz duże stoły rozkładane z lekkimi optycznie szklanymi blatami.

Warszawska firma 3F Studio proponuje klientom stoły i stoliki ze szklanymi blatami, komody, regały i witryny szklane oraz szafy z frontami szklanymi włoskich firm Desalto, Gallotti & Radice, Lema, Former i Mobileffe.

Najbardziej znanym meblem szklanym dostępnym w ofercie firmy Akademia Architektury.com jest zaprojektowany w 1928 r. stół „Le Corbusier”. Produkt może być stołem do jadalni, małym stołem konferencyjnym dla 8 osób lub prostym, eleganckim biurkiem. Kolejnym sprzedawanym przez firmę produktem jest stół „Nomos“ projektu Normana Fostera o ciekawej, rzucającej się w oczy konstrukcji. Trzecim co do popularności meblem są stoły „USM“. To produkty o ponad 30-letniej historii, które dzięki swej klasycznej formie przetrwają jeszcze wiele lat – wyjaśnia Dominika Jaskólska-Wilżak. Uzupełnieniem oferty Akademii Architektury.com są szklane meble „USM Haller”, z których można tworzyć szafki, witryny lub komody, a także niskie stoliki. Przedstawicielka firmy przyznaje, że zakupy mebli szklanych przez klientów nie należą do częstych. Decydując się na tego rodzaju meble klienci wybierają konkretne modele – mówi. – Szklane komody lub gablotki wybierane są jedynie do ekspozycji lub dekoracji.

Szkło przezroczyste lub matowe

Zdaniem Henryka Cebulli z firmy Mebel Atelier absolutnym numerem jeden pod względem sprzedaży mebli szklanych jest lustro „Fiam Cadre” autorstwa Philippe’a Starcka. To dzieło sztuki pasujące do każdego wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego – twierdzi Cebulla. Ponadto w ofercie Mebel Atelier można odnaleźć szklane produkty tak renomowanych producentów, jak Fiam, Catelan Italia czy Volker Design. Równie dużą popularnością cieszą się meble na bazie szkła, lub z jego znaczną ilością w całości produktu, produkowane przez firmy Schutz, Koinor czy WK Wohnen.
Firma Calamus Rotan proponuje klientom szkło przezroczyste lub matowe. Sporą popularnością cieszą się również szklane blaty w kolorze czarnym. Najczęściej klienci wybierają produkty ze szkłem o kantach szlifowanych na półokrągło – mówi Krzysztof Krzysztofek. Wśród ław, stolików i stołów dostępnych w ofercie firmy wyróżniają się blaty o kwadratowych lub prostokątnych kształtach. Coraz częściej zamawiane są też stoliki z ozdobnymi elementami wykończeniowymi. Kupujący często wybierają stoliki z elementami ruchomymi i funkcją rozkładania – ocenia Krzysztof Krzysztofek – Równie popularne są szklane stoły przeznaczone do jadalni, pasujące do nowoczesnych wnętrz. Mniejsze ławy i stoliki służą jako „pomocniki” w pomieszczeniu, zaś większe sprawdzają się w zestawieniu z meblami skórzanymi i zestawami wypoczynkowymi.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA