Szklany stół włoskiej marki Fiam. Fot. Galeria Heban

Szklany stół włoskiej marki Fiam. Fot. Galeria Heban

  • Autor: bm
  • 16 sie 2017 09:40 (aktualizacja: 16 sie 2017 13:27)

Szkło w meblach - zobacz, jak efektownie może wyglądać!

Szklane blaty stołów i stolików kawowych, szklane półki w witrynach i regałach, a nawet wykonane ze specjalnych rodzajów szkła fronty mebli kuchennych albo szaf wnękowych - możliwości do zastosowania szkła w meblach jest wiele, a efekty bywają niepowtarzalne.

Specjalnie przygotowane szkło może być równie albo i bardziej trwałe niż płyta meblowa, a osiągniemy dzięki niemu niepowtarzalne efekty wizualne. Materiał ten doskonale sprawdza się w meblach do pokoju dziennego i jadalni, ale równie dobrze można wykorzystać go do urozmaicenia zabudowy kuchennej czy systemów szaf przesuwnych.

Szkło w meblach cenimy przede wszystkim za wizualną lekkość i niepowtarzalne efekty estetyczne, ale też - dzięki osiągnięciom technologicznym - za trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Szklane blaty stołów i stolików kawowych, transparentne półki w witrynach, szkło używane zamiast pełnych frontów - na rynku mamy niemal pełen przekrój rozwiązań. Są wśród nich rozwiązania mające za sobą historię i bogatą tradycję - należy do nich chociażby szkło Murano. Pojawia się w różnych formach i postaciach, między innymi w blatach stołów, zaokrąglonych narożnikach, ale też podstawach i nogach. Takie meble, podświetlone lampkami LED mogą pełnić także funkcję dodatkowego źródła światła, korzystnie wpływającego na nastrój w pomieszczeniu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce