Meble.com.pl - komfort na miarę

"Cargo maxi". Fot. Rejs

Szuflady na wysokości zadania

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 gru 2013 12:25

Odpowiednia organizacja wnętrza szafek kuchennych może wydawać się dość trudnym zadaniem. Przechowywanie jedzenia jest bowiem uzależnione od pewnych zasad i polega także na stworzeniu warunków do takiego przechowywania żywności, aby zachowywało ono świeżość jak najdłużej. Równie ważny jest łatwy dostęp do przechowywanej żywności, dlatego doskonałym rozwiązaniem w kuchni są szafki z wnętrzem cargo.

Modeli cargo znajdziemy wiele. Od wysokich, które możemy zamontować w szafkach niemalże od podłogi do sufitu, po niewielkie i sprytne, które mimo niewielkich gabarytów, pomieszczą wiele produktów. Umożliwiają one nie tylko komfortowe przechowywanie żywności, ale także talerzy czy sprzętów kuchennych. Dodatkowo cargo posiadają wiele funkcjonalności, jak pełny wysuw czy możliwość obracania w prawo i w lewo. Są niezwykle pojemne, niektóre z modeli mogą posiadać ładowność aż do 200kg, dodatkowo zostały wyposażone w systemy płynnego otwierania i cichego domyku, które są już wręcz standardem w tego typu półkach.

Maksymalny udźwig 200kg to parametr „Cargo Giravole”, którym poszczycić się może firma TCo. Oprócz niezwykłej wytrzymałości posiada on także mechanizm, który pozwala na obracanie szafki w momencie jej całkowitego wysunięcia na zewnątrz. Każdy zestaw zawiera 5 koszy, które mogą posiadać dno wykonane z płyty laminowanej lub drutu. Wyposażony jest także w nowoczesne prowadnice pełnego wysuwu z cichym domykiem. Szafka „Cargo Giravole” może mieć wysokość od 1.093 do 1.993 mm, głębokość mechanizmu to 497 mm, zaś szerokość szafki może wynosić od 30 do 60 cm.

Duże znaczy pojemne

Do niezliczonych zalet wysokiego carga przekonuje między innymi firma Peka. Model „Tandem” może pełnić w kuchni rolę swoistej spiżarni, dlatego producent poleca zestawiać go z lodówką lub umieszczać w niedalekiej odległości od niej. Podczas otwierania mechanizmu tylne półki wysuwają się do przodu dając nam dostęp dosłownie do wszystkiego, co znajduje się we wnętrzu szafki. Dzięki temu mamy możliwość nie tylko ogarnąć wzrokiem nasze zapasy, ale jednocześnie sięgnąć wyłącznie po to, co jest w danym momencie potrzebne. Mechanizm posiada niezwykle stabilne prowadnice, które pozwalają na wyciągnięcie wszystkich półek jednocześnie.

Wysokie szafki z możliwością wysuwania pozwolą nam bez wątpienia na przechowywanie dużej ilości zapasów. Firma Rejs oferuje nam dwa rodzaje wysokiego cargo: standardowe, które się wysuwa oraz obrotowe – pozwalające na obracanie stelaża i zawartości koszy. Oba produkty pochodzą z linii „Maxima”. Ich półki w całości są wykonane z drutu, zaś linia „Maxima Evo” jest wyposażona w półki z tworzywa otoczonymi barierką z drutu. Zamontowane zostały do nich wysokiej klasy prowadnice, które mają znaczący wpływ na stabilność systemu. Ładowność półek producent liczy od 90 do 120 kg, w zależności od szerokości półek. Największą zaletą wysokiego cargo marki Rejs jest to, że po otwarciu frontu wszystkie półki wyjeżdżają jednocześnie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA