Sofa Skey. Fot. Swarzędz Home

Sofa Skey. Fot. Swarzędz Home

  • Autor: bm
  • 27 lip 2017 08:56 (aktualizacja: 28 lip 2017 08:30)

Szukasz kolorowej sofy? Zobacz 20 wyjątkowych inspiracji!

Nie ma wątpliwości, że piękne, nasycone kolory cieszą oko, a wnętrze z ich udziałem staje się radosne i pełne życia. Dlatego zamiast monotonnej czerni, szarości lub beżu zafunduj sobie odrobinę koloru w postaci sofy lub narożnika. Naprawdę jest z czego wybierać - oto 20 pełnych uroku inspiracji!

Im większe nasycenie barwy, tym mocniejszym akcentem taka sofa stanie się we wnętrzu. Warto więc zwrócić uwagę na pozostałe elementy pomieszczenia - lepiej, by były w miarę stonowane i stanowiły odpowiednie tło dla kolorowego mebla wypoczynkowego.

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji dla zwolenników żywych,  nasyconych odcieni - dominują tu wszelkie odcienie koloru niebieskiego, od granatu, poprzez delikatny błękit, aż po turkusy i odcienie z domieszką zieleni, zwane też "morskimi". Nie brakuje żółci, która przybiera odcienie od słonecznego, pastelowego - aż po modny musztardowy. Czerwienie w tym sezonie są nasycone, ale najczęściej "złamane" szczyptą pomarańczu, różu lub fioletu - wtedy wpadają już w bordo. Ciekawostką, zarezerwowaną dla odważniejszych klientów, jest pojawienie się różu na obiciach sof. Pewną nowością jest zieleń, do niedawna niezbyt lubiana przez klientów i projektantów wnętrz. W tym roku jednak okrzyknięto ją kolorem sezonu, na co zareagowali producenci. Stąd dość szeroka gama propozycji - od limonki, poprzez odcienie trawy, aż po "morskie" połączenie zieleni z błękitem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce