Fot. Eurofirany

Fot. Eurofirany

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 gru 2016 12:03 (aktualizacja: 20 gru 2016 12:15)

Tak pięknie udekorujesz choinkę!!!

Świąteczne drzewko to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia, a zarazem zwieńczenie wszystkich dekoracji, które tworzą w domu świąteczny nastrój. Prezentujemy kilka pomysłów na choinkę.

Dekorując choinkę możemy połączyć dekoracje w różnych kolorach lub zdecydować się na określoną kolorystykę. Największym zainteresowaniem cieszą się ozdoby w kolorze czerwonym, które najczęściej łączymy z białymi lub złotymi dodatkami. Popularne są także duety srebra z bielą lub złota i srebra. My proponujemy także mniej oczywiste zestawienia, np. ozdoby w kolorze szampana i czerwieni, srebrnym i niebieskim czy różowym, zielonym lub brązowym. 

O tym, jak będzie prezentowała się nasza choinka decyduje nie tylko kolor ozdób, ale także ich wygląd. Do wyboru mamy zarówno klasyczne, jak i bardzo oryginalne bombki, np. kulę z przezroczystego szkła, w środku której umieszczone zostały malutkie, zapisane zwoje papieru. To jednak nie koniec choinkowych ozdób. Drzewko możemy przyozdobić różnorodnymi zawieszkami, kwiatami, gałązkami, łańcuchami, a nawet figurkami – Mikołaja, wiewiórki lub motyli. 

Choinka może mieć także motyw przewodni. – Ciekawym przykładem jest np. stylistyka baśniowa, do której dobieramy dodatki w pastelowych kolorach, ozdobione świecącymi drobinkami oraz zawieszki w kształcie wróżek lub elfów. Taki wybór z pewnością zachwyci najmłodszych domowników. Innym pomysłem może być drzewko przystrojone dekoracjami z motywem roślinnym lub nawiązującym do tradycyjnych norweskich wzorów.

Źródło: Eurofirany 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce