Meble.com.pl - komfort na miarę

Najnowsze trendy stawiają na minimalizm. Takie kuchnie prezentują się lekko. Fot. Studio Vigo - Max Kuchnie

To będzie modne w kuchni w 2017 roku!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 lis 2016 11:19 (aktualizacja: 04 lis 2016 10:44)

Co będzie modne we wnętrzu kuchennym w kolejnym sezonie? Jakie rozwiązania i materiały będą na topie? Sprawdźcie prognozy i przewidywania na kolejny rok.

Trendy ulegają ciągłym zmianom, a producenci artykułów do wyposażenia i aranżacji wnętrz nie ustają w poszukiwaniu coraz ciekawszych rozwiązań, które sprawią, że nasze mieszkanie będzie inne niż wszystkie. Żyjąc w tłumie coraz trudniej zachować nam indywidualność, mamy coraz mniej czasu i przestrzeni, aby odetchnąć. Dlatego to nasze domy stają się wyrazem naszej indywidualności oraz miejscem wytchnienia – odpoczywamy w nich, czujemy się tam bezpiecznie, a także otaczamy przedmiotami, które pomagają, w naszym azylu czuć się dobrze. 

Jak wskazują trendy na 2017 rok, prezentowane podczas tragów meblowych, tekstylnych czy z artykułami wyposażenia wnętrz, współczesnym-modnym wnętrzom mieszkalnym powinno przyświecać hasło „ochrona”. Aranżacja ma zapewniać bezpieczeństwo zarówno mentalne, jak i fizyczne, gwarantować komfort codziennego użytkowania. Modne meble powinny być wykończone materiałami, które pięknie się prezentują oraz podnoszą status całego wnętrza. Z tego względu nawet tańsze odpowiedniki drewna czy kamienia, do złudzenia przypominają oryginał.

Na znaczeniu zyskują także materiały odporne na wieloletnią eksploatację. Tylko dzięki temu stworzymy komfortowe wnętrze, do którego będziemy wracać z przyjemnością przez wiele lat. Dobrze otaczać się także przedmiotami z dobrą energią – naturalnymi surowcami, działającymi odprężająco na domowników. W tej roli sprawdzą się materiały posiadające naturalny charakter: drewno, kamień, glina, wełna czy len. Jednak najgorętszym trendem nadchodzącego roku są marmurowe akcenty, dodające wnętrzu zarówno naturalnego uroku, jak i elegancji. Marmurowe lampy, świeczniki, elementy okładziny kominkowe, ale także blaty czy schody to hit 2017 roku. 

Nowoczesna technologia jest nieodłącznym elementem naszego życia, zdaje się nawet, że to ona wyznacza kierunki, w jakich mamy podążać. Dzieje się tak również w nowoczesnych koncepcjach aranżacji wnętrz. Wśród inteligentnych rozwiązań chętnie stosowanych w meblach kuchennych, można wymienić inteligentne systemy do szafek i frontów, a także różnego rodzaju windy elektryczne do półek. Po ich zamontowaniu, wystarczy lekko nacisnąć front, a wnętrze szafki delikatnie wysuwa się. Na paru poziomach prezentują się przejrzyście ułożone zapasy. Szuflady zapewniają zachowanie porządku oraz pełen wgląd do ich wnętrza.

Sprawdź nowości do kuchni producentów meblowych. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA