Meble.com.pl - komfort na miarę

Łazienka urządzona w bieli i beżach to miejsce wprost stworzone do relaksu. Kolory te koją zmysły i sprawiają, że człowiek wszystkie problemy pozostawia za drzwiami. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

To będzie modne w łazience, w 2016 roku!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 sty 2016 11:45 (aktualizacja: 25 sty 2016 08:33)

Jakie trendy zdominują wnętrza łazienki w bieżącym roku? Pokazujemy najważniejsze kierunki.

Jaki wygląda modna łazienka? Co jest hot i na topie? Specjaliści prognozują, że w aranżacji wnętrz silną pozycję utrzymują trendy, które znamy już z poprzedniego sezonu. Pojawiło się jednak kilka ciekawaych nowinek. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Drewno to nadal bardzo silny trend. Projektanci chętnie stosują je jako element wykończenia ścian, na podłodze lub jako element ocieplający wnętrza surowe w wyrazie. W łazience modne są chłodne, stonowane kolory, takie jak biel czy szarości. Szafka wykończona drewnem to świetny sposób na przełamanie tej nieco ponurej w wyrazie aranżacji. Drewno to nie jedyny naturalny materiał, który będzie popularny w 2016 roku. Beton i szarości, płytki odwzorowujące marmur czy trawertyn to inna modna opcja. 

Z tymi naturalnymi w wyrazie materiałami pięknie komponuje się czarna armatura łazienkowa. Czerń będzie także chętnie wybierana jako element wykończenia ścian, np. za wanną. To rozwiązanie na pewno znajdzie uznanie wśród wielbicieli minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. W 2016 wprowadzamy do wnętrz łazienkowych także bardziej intensywne, energetyzujące barwy: np. marsalę. Taki wystrój łazienki z pewnością rozbudza każdego podczas porannej toalety, a wieczorem pozwala się zrelaksować po męczącym dniu. 

Ostatnio bardzo modne były płytki z wzorem - np. patchworkowym, producenci prognozują jednak, iż w tym sezonie uwagą będą cieszyły się płytki jednobarwne, w większym formacie, które dzięki zastosowaniu w dekorach nietypowych wzorów i struktur tworzą ciekawe kompozycje. 

Poza wizualnym aspektem, we wnętrzu łazienki dużą role odgrywać będzie funkcjonalność jej użytkowania. Meble łazienkowe w kilku rozmiarach i kolorach, dodatkowe sprytne schowki w nieoczekiwanych miejscach, np. wanna ze schowkami w bocznym panelu, szafka z przestrzenią do przechowywana mopa z wiadrem, transparentne organizery we wnętrzach szuflad.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA