Toaletka z kolekcji "Caracas" firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

Toaletka z kolekcji "Caracas" firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 15 gru 2017 08:19 (aktualizacja: 15 gru 2017 11:48)

Toaletka – stylowy mebel w sypialni

Toaletka to nie tylko obiekt marzeń wielu kobiet, ale też mebel z wielowiekową tradycją. Jest zarazem stylowa i funkcjonalna. Dysponując większą sypialnią, warto sięgnąć po ten mebel. Prezentujemy wybrane toaletki dostępne w polskich sklepach.

Komoda - praktyczny mebel do salonu i sypialni

Toaletka powstała we Francji, a jej korzenie sięgają XVIII wieku, kiedy to paryski dwór był centrum dobrego smaku i szyku. Początkowo nieco przypominała współczesne biurka z szufladkami, później dołączono do niej lustro. Toaletka od zawsze była kojarzona z meblem, który rano czy też wieczorem pomaga kobietom zadbać o ich urodę. Nic dziwnego, że niekiedy nazywano go przekornie „stołem próżności”.

Aktualnie toaletki to już nieco zapomniany mebel, zwłaszcza w sytuacji, gdy nasze sypialnie nie grzeszą nadmiarem powierzchni. Wówczas priorytetem, oprócz oczywiście łóżka, staje się przede wszystkim szafa garderobiana. Tym niemniej właściciele większych sypialni powinni skorzystać z tego uroczego mebla. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy. Niewątpliwie nada niepowtarzalny charakter naszemu wnętrzu.

Dostępne w polskich sklepach toaletki oferowane są w najróżniejszych stylach, poczynając od retro, z misternie rzeźbionymi nogami i zdobionymi frontami, poprzez klasyczne, o prostych kształtach, a na nowoczesnych, lekkich wizualnie kończąc. Najczęściej są drewniane, choć niekiedy naturalny materiał łączony jest np. z metalem. Wśród nich dominują różne wybarwienia drewna, rozpięte od delikatnych jasnych po wyraziste ciemne, choć popularnością cieszą się też malowane, zwykle na biało.

Trudno wyobrazić sobie toaletkę bez postawionego na jej blacie lustra. Jednak o jej funkcjonalności decydują głównie szufladki i półeczki, służące do przechowywania biżuterii, kosmetyków czy też przedmiotów związanych z pielęgnacją ciała.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ