Meble.com.pl - komfort na miarę

Ciepłe złoto i złotą ochrę możemy wykorzystać do stworzenia wnętrza naznaczonego duchem upływającego czasu. Fot. Kare Design

Trend 2017. Meble w kolorze złota

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 sty 2017 12:57

Nic tak nie dodaje wnętrzu elegancji jak złoto. To trik, który nigdy nie zawiedzie - złoty stolik kawowy czy sofa wniesie do pomieszczenia luksus oraz niezwykły styl.

Złoto we wnętrzu kojarzy się z pałacową przestrzenią. Często wywołuje też negatywne skojarzenia. W wyobraźni pojawiają się kiczowate aranżacje opływające luksusem. Jednak złoto to trend, który w tym sezonie nie sposób pominąć. Sprawdzi się zarówno w stylizacji tradycyjnej, jak też nowoczesnej. Należy je jednak je jednak stosować z umiarem, np. poprzez wprowadzenie do wnętrza jednego złotego elementu bądź jako części wykończenia mebla. 

Złote meble i dodatki będą świetnym dopełnieniem minimalistycznych i nowoczesnych przestrzeni. Zestawione z nowoczesną formą mebli lub surowym tłem, np. betonowymi ścianami zaprezentuje się niezwykle stylowo. Aby nie przytłoczyć wnętrza, złoto najlepiej jest wprowadzić jako element wykończenia sofy, witryny lub też pod postacią drobnych mebli, tj. stolik kawowy czy konsola. 

Taki mebel najlepiej zaprezentuje się w otoczeniu chłodnej kolorystyki, z którą będzie tworzył kontrast na zasadzie – ciepło złota, chłód barwy. Na sofie złoto pięknie zaprezentuje się także z fioletowym, szafirowym czy kobaltowym siedziskiem, np. pod postacią ozdobnego stelaża. Złoto świetnie dopełni aranżację z dominacją koloru morskiego, grafitowego czy oliwkowego i ciekawie podkreśli także wszelkie złamane biele oraz naturalne materiały, takie jak beton.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA