Łóżko Ara marki Profap
Fot. Archiwum

Łóżko Ara marki Profap Fot. Archiwum

  • Autor: Anna Żamojda
  • 27 gru 2013 18:01

Trendy w sypialniach - meble egzotyczne i z charakterem

Wśród nowości polskich producentów mebli sypialnianych zwracają uwagę modele o wyrazistym rysunku drewna. Prym wiodą szczególnie sypialnie w dekorach egzotycznych, takich jak wenge, zebrano, heban, czy makassar.

"Avena"

W ofercie firmy Meble Wajnert nowością w segmencie mebli do sypialni jest m.in. „Avena”. To meble produkowane z laminowanej płyty wiórowej: korpusy wykonane są w kolorze wenge ciemne, natomiast fronty – w dekorze heban ciemny. Sypialnia utrzymana jest więc w ciemnej kolorystyce, zaakcentowanej rysunkiem słojów drewna. Znaki rozpoznawcze „Aveny” to także charakterystyczne podcięcie drzwi, podkreślające linię mebli oraz kwadratowe, metalowe uchwyty. Wśród proponowanych brył znajdują się: łóżka w 3 szerokościach, 3 rodzaje komód, 2 rodzaje szaf, stolik nocny, toaletka, lustro i ławka.

„Largo Heban Makassar”

Kolejną nowością na rynku jest „Largo Heban Makassar” firmy Black Red White. Korpusy i blaty tej sypialni wykonane są z płyty meblowej, wykończonej folią finish, w wybarwieniu dąb wenge ciemny. Fronty natomiast produkowane są z płyty meblowej oklejonej folią finish, w kolorze heban makassar. Ceny poszczególnych elementów sypialni „Largo Heban Makassar” kształtują się na poziomie od 169 zł do 1.819 zł.

"Notte"

Z pewnością warto też przyjrzeć się sypialni „Notte” z nowej kolekcji „Innovation” firmy Prestige. Do jej produkcji wykorzystano klejone lite drewno orzecha amerykańskiego – rzadko spotykanego i zarazem bardzo trwałego surowca. Cechą charakterystyczną tej sypialni jest duże łoże z szerokim wezgłowiem, w które po bokach wkomponowano nocne stoliki. Klienci mają do wyboru 3 wersje ekranów-zagłówków (skóra, wyplot skóry, abaka), co pozwala dopasować meble zarówno do indywidualnych potrzeb użytkowników, jak też do wnętrz o różnym charakterze. Do łoża proponowane są 3 warianty komód. W „Notte” zrezygnowano z uchwytów i zastosowano systemy bezgłośnego, automatycznego domykania typu „push-open” oraz ukryte prowadnice. Sugerowana cena detaliczna łoża – ok. 4.910 zł, komody – ok. 2.900 zł.

"Ara"

Wśród polskich sypialni zdecydowanie wyróżnia się także „Ara” firmy Profap (proj. Jarosław Bełza). Jest ona kontynuacją ekskluzywnej, wykończonej naturalnymi fornirami i nagrodzonej godłem „Prodeco 2006” kolekcji „Ara”, którą prezentowano m.in. na wystawach „Made in Poland” oraz „Dizajn – Polskie Drogi”. O niepowtarzalnym charakterze tych mebli decyduje oryginalny „patchwork” urzekających kolorystyką i wyrazistym usłojeniem, egzotycznych gatunków oklein (zebrano, wenge, heban, makassar, palisander). Sypialnię tworzą łoże (cena łoża o szerokości 160 cm – 2.700 zł), szafki nocne (690 zł/sztuka), komody 1-, 2-, 3- i 4-drzwiowe (ta ostatnia kosztuje 3.290 zł) oraz garderoba z frontami uchylnymi lub przesuwnymi (na indywidualne zamówienie).


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ