Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Fargo" firmy BoConcept. Fot. BoConcept

Turkus - meble w barwach szlachetnych kamieni

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 14 kwi 2014 10:57 (aktualizacja: 24 kwi 2014 08:03)

Szukasz pomysłu na niebanalne wnętrze? Lubisz zdecydowane kolory, ale nie wiesz, który wybrać? Postaw na turkus i ciesz się morskim klimatem we własnym domu.

Turkusowy kolor chłodzi i odświeża. Nie tylko wnętrza, ale i duszę. Kojarzy się z latem, słońcem, morską bryzą i ogólną sielanką. Przebywanie wśród delikatnych turkusowych barw może łagodzić bóle głowy i niwelować napięcia, jednak w nadmiarze może doprowadzić do zamętu i przynosić uczucie osamotnienia. Dlatego właśnie w aranżacji wnętrz nie należy z nim przesadzać. Będzie stanowił wspaniałą barwę dla poszczególnych detali w domu tj. sofa, dywan, dekoracje czy tapeta na jednej ze ścian.

Skoro turkusy kojarzą się z letnią porą roku, a co za tym idzie, z odpoczynkiem to warto stosować je w tych wnętrzach, w których chcemy odpoczywać. Będzie zatem idealnym kolorem do sypialni, salonu, a nawet na taras. W połączeniu z bielą stworzy przyjemny, śródziemnomorski klimat, a połączony z połyskującymi fioletami bądź czerwienią nada wnętrzu etnicznego wyglądu.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA