Meble.com.pl - komfort na miarę

Uchwyty Big Beat wykonany ze znalu. Dostęny w wielu kolorach. Fot. Nomet

Uchwyty meblowe. Sprawdź, które są modne

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 maj 2016 10:47

Uchwyty choć wydają się dość niepozorne, w aranżacji wnętrz pełnią odpowiedzialną i dość znaczącą rolę. Które aktualnie są na topie?

Dobrze dobrany, podkreślający charakter mebla uchwyt ma istotny wpływ na jego popularność oraz bez wątpienia indywidualizuje i dopełnia jego wizerunek. W meblach stylizowanych i luksusowych odgrywa wręcz rolę podobną do forniru czy okucia. Co więcej, największa odpowiedzialność za ergonomię mebla spoczywa głównie na uchwycie meblowym. To przecież uchwytów używamy w kuchni nawet kilkadziesiąt razy dziennie.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo uchwytów meblowych. Wśród nich znajdziemy zarówno bogato zdobione modele, jak też te wyróżniające się powściągliwą, minimalistyczną stylistyką. Nowości w zakresie form, kształtów i kolorów uchwytów są aktualizowane co sezon. Na przemian pojawia się moda na połyskującą stal czy też matowe aluminium. Najmodniejsze aktualnie są propozycje, które wyróżniają się prostotą kształtu i formy, a także zwracają uwagę eleganckim wykończeniem i łagodnym nachyleniem kształtu. Współgrają tym samym z grupą pozostałych akcesoriów meblowych oraz sprzętem AGD - zarówno tym nowoczesnym, jaki i retro. Pasują też do różnego rodzaju mebli - kuchennych, łazienkowych i pokojowych.

Szczególnej uwadze polecamy uchwyty w kształcie delikatnej fali, łuku, a także stylizowane, drobne gałki, które są najlepszym rozwiązaniem do frontów szuflad w meblach stylizowanych. Szczególnie, gdy są to wąskie szuflady, w których zwykły uchwyt mógłby zdominować front. Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie prezentujemy przykłady najmodniejszych uchwytów. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA