Toaletka z klasycznymi relingami. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 01 lut 2018 10:45 (aktualizacja: 02 lut 2018 19:43)

Uchwyty meblowe - zobacz, które będą modne w 2018 roku

Współczesne uchwyty meblowe awansowały z poziomu niewielkiego elementu użytkowego do rangi pełnoprawnego detalu aranżacyjnego. Zobaczcie, które z nich będą modne w 2018 roku.

Naturalna subtelność, minimalistyczna forma i ozdobna linia - myśląc o trendach wzorniczych uchwytów meblowych rozpoczynającego się sezonu, z jednej strony nostalgicznie spojrzymy w przeszłość, z drugiej zaś poszukamy inspiracji w tym, co nowoczesne – oszczędne, nieskomplikowane i czerpiące z kojącej natury. Przygotowując nowy katalog uchwytów, połączyliśmy trzy najgorętsze nurty wzornicze, udowadniając, że z pozoru drugoplanowy element kompozycyjny potrafi w ogromnym stopniu wpłynąć na odbiór mebla i całego pomieszczenia – mówi Joanna Repko, starszy specjalista ds. marketingu w firmie GTV.

Coraz większy pośpiech, niezliczona ilość otaczających nas bodźców, zadań i obowiązków sprawia, że dom staje się miejscem, w którym szukamy wytchnienia i wyciszenia. Ma to swoje odbicie w nowoczesnych aranżacjach – nieco ascetycznych, szanujących przestrzeń, a tym samym takich, które pomagają się odprężyć, nie rozpraszają naszej uwagi i pozwolą nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości. W ten trend doskonale wpisują się dyskretne i subtelne uchwyty utrzymane w stonowanych, klasycznych barwach.

Polacy polubili styl skandynawski, który bazuje na jasnych barwach. Wyrasta on z tego, co naturalne, połączenia najwyższej jakości surowców oraz oszczędnego designu. Do ciepłych w odbiorze, drewnianych mebli będą pasowały na przykład uchwyty wykonane w odcieniu antycznej miedzi.

W 2018 roku w naszych wnętrzach nie powinno też zabraknąć nuty sentymentalizmu, garści klasyki i odrobiny nostalgii – w opozycji do ascetycznego minimalizmu i oszczędnego stylu skandynawskiego. Dlatego warto zwrócić się w stronę ponadczasowego retro - dostępnego w wielu różnorodnych odsłonach, czy to angielskiego szyku bądź swojskiej rustykalności. Uchwyty retro są projektowane tak, by uzupełnić miękkie, przyjemne tekstylia, klimatyczne, stylizowane dodatki, pastelowe barwy oraz stać się ozdobą drewnianych komód, szafek i witryn rodem z nieco innej epoki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce