Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Corino. Fot. Mebin

Urok detalu - zobacz, jak jeden szczegół może odmienić meble

  • Autor: bm
  • 27 lis 2017 09:03 (aktualizacja: 28 lis 2017 13:56)

Oryginalne uchwyty, frezowania i zdobienia frontów, zaokrąglenia, nadruki, nietypowe nóżki... Jest wiele możliwości takiego wykończenia mebli, aby wyróżniały się spośród masy podobnych produktów. Czasem taki detal jest trudny do zauważenia na pierwszy rzut oka.

Nawet najprostsze meble mogą mieć drobne elementy, które czynią je jedynymi w swoim rodzaju. W przypadku mebli twardych - komód, witryn, szafek, stołów - są to najczęściej oryginalne uchwyty, elementy wykończenia frontów, takie jak frezowania, zaokrąglone brzegi, wgłębienia, nietypowe podstawy stołów.

Jeśli meble wykonane są z drewna litego, popularne jest pozostawianie na drewnie śladów zużycia,np. sęków, śladów cięcia piłą, pęknięć. Coraz więcej jest też na rynku papierów i folii dekoracyjnych o wzorze do złudzenia takie ślady przypominającym. Dzięki temu tak "naturalnie" mogą też wyglądać meble z płyt drewnopochodnych.

W przypadku mebli tapicerowanych lub łóżek sposobem na wyróżnienie ich spośród wielu innych może być zastosowanie ciekawych nóżek, nietypowego wykończenia wezgłowia czy podłokietników sofy. Warto też zwrócić uwagę na podświetlenia i wyróżnianie kolorem. Czasem jedna podświetlona półeczka albo pojedynczy element w wyrazistym kolorze stanowią o oryginalności mebla.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA