Fot. Dielle

Fot. Dielle

  • Autor: bm
  • 01 gru 2017 09:09 (aktualizacja: 04 gru 2017 09:56)

Urządzamy pokój dla nastolatka - zobacz najciekawsze kolekcje!

W pokoju nastolatka przede wszystkim liczy się funkcjonalność, stąd w polskich i zagranicznych kolekcjach mebli dla nastolatków widać dużą ilość mebli do przechowywania - szaf, komód z głębokimi szufladami, łóżek z dodatkowymi pojemnikami. Ale ważne są też aktualne trendy i możliwość personalizacji.

Nastolatki lubią przestrzeń, funkcjonalność, meble, które odzwierciedlają ich charakter i pozwalają skupić się na nauce, ale także zrelaksować podczas wypoczynku. Niełatwe zadanie dla rodziców, zwłaszcza, że oferta na rynku jest bogata, a inspiracji w prasie i Internecie nie brakuje. Na topie są więc wszelkiego rodzaju "kompakty", czyli łóżko na górze, biurko na dole, a do tego jeszcze szafa i regał. Dobrym rozwiązaniem są również - choć często wyszydzane przez znawców designu - meblościanki, a do ich najważniejszych zalet należy mnóstwo miejsca do przechowywania różnych przedmiotów. Ponadto współczesne młodzieżowe meblościanki, dostępne w ofertach zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów, najczęściej są dobrze zaprojektowane, ładne i wykonane z solidnych materiałów w modnej kolorystyce.

Liczy się więc funkcjonalny układ i możliwość łatwego przestawiania mebli, dzięki czemu możemy szybko i bez problemów zmienić aranżację pokoju. A to nie bez znaczenia w przypadku młodych ludzi, którzy dość szybko nudzą się i lubią zmiany. Kolorystyka? Wybór mebli pod tym względem jest niemal nieograniczony. Dostępne są zarówno białe zestawy, jak i meble w żywych kolorach, ale także modne ostatnio szarości, czerń (przeważnie w dodatkach i drobnych elementach mebli), nie brakuje ciekawych połączeń i podkreślających całość akcesoriów, takich jak uchwyty, oświetlenie, dodatkowe pojemniki czy nakładki na fronty.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce