Do wnętrza w stylu minimalistycznym pasuje prosty stolik na skrzyżowanych płozach. Fot. Rosanero

Do wnętrza w stylu minimalistycznym pasuje prosty stolik na skrzyżowanych płozach. Fot. Rosanero

  • Autor: bm
  • 20 kwi 2018 09:35 (aktualizacja: 23 kwi 2018 11:13)

Urządzasz salon? Dobierz odpowiedni stolik kawowy!

Ma być zawsze pod ręką, nie zajmować zbyt dużo miejsca i pasować do stylistyki całego wnętrza. Stolik kawowy - bo o nim mowa - może być ważnym elementem podkreślającym klimat naszego salonu.

CZYTAJ TEŻ: Stoły rozkładane w jadalni

Stolik jest elementem znaczącej większości kolekcji meblowych dedykowanych pokojom dziennym. Jest wtedy stylistycznie i kolorystycznie dopasowany do pozostałych części systemu. Coraz częściej jednak wybieramy stoliki nie będące częścią jednolitego zestawu mebli do salonu. Jest to jeden z efektów trendu idącego w kierunku bardziej swobodnego dobierania mebli, często wręcz na zasadzie wzajemnego kontrastu. Czasem zupełnie odmienny od pozostałych sprzętów stolik o ciekawym designie czy wyrazistym kolorze może stanowić główny punkt aranżacji, podkreślać indywidualny charakter wnętrza.

Stolik to taki element umeblowania salonu, który można szybko i łatwo wymienić czy przenieść w inne miejsce, gdy nam się znudzi. Stąd też popularność modeli mobilnych, np. wyposażonych w kółka lub szyny na specjalnych rolkach. Pojawiają się też stoliki, które można łatwo dosunąć np. do podłokietnika kanapy. Takie rozwiązanie jest odpowiednie do niewielkich wnętrz, gdyż spełnia swoje zadanie, nie zajmując jednocześnie zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce