Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Chesterfield" marki Mebelplast. Fot. Mebelplast

Wersalki i kanapy do małych salonów - 15 wybranych modeli

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 marz 2014 14:27 (aktualizacja: 17 marz 2014 06:45)

Tradycyjne wersalki i kanapy wydają się być nieco zapomniane - któż ich jednak nie wspomina z rozrzewnieniem? Wciąż są niezastąpione w mieszkaniach o niedużym metrażu. Natomiast różnorodne formy tych siedzisk, wilobarwna kolorystyka i ciekawe wzornictwo sprawiają, że są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego łóżka z materacem.

Do kupna wersalki lub kanapy przekonują ich niewielkie gabaryty, które pozwalają z gustem urządzić każdy, nawet najmniejszy pokój. Wersalki są też wygodne, mają duży pojemnik na pościel, a co najważniejsze – niewiele kosztują. Poza tym, rozkłada się je w niezwykle prosty sposób, bez wysiłku - dosłownie jednym ruchem ręki.

Obecnie najpopularniejsze są modele o delikatnie zarysowanych liniach, oparte na zgeometryzowanej bryle. Warto zwrócić też uwagę na propozycje bez boków, które można z łatwością pomieścić w niewielkim pokoju. Jednocześnie wersja ta przełamuje w pewien sposób tradycyjną formę wersalek i kanap jako kanciastych, „zamkniętych” bokami brył. W naszej galerii nie zabrakło też wersalek o bardziej masywnej formie, lecz mękkich liniach. Podstawę modeli tego rodzaju stanowi forma nie prostokątna, lecz bardziej opływowa – „łódkowata”. Na rynku dostępne są też modele bez boków, za to z dwiema luźnymi poduszkami oraz klasyczne wersalki z drewnianymi oparciami.

Jeśli chodzi o rodzaj i kolor tapicerki, warto zwrócić uwagę na rodzaj i jakość tkanin obiciowych. Warte polecenia są miłe w dotyku mikrofazy i szenile np. w jednolitych, wyrazistych barwach - odcieniach beżu, brązu, zieleni, czy bardziej odważnie – w kolorze niebieskim lub miedzianym. Obok klasycznych beży i brązów warte wyróżnienia są modele obite tkaninami zestawionymi na zasadzie kontrastu. Szczególny efekt uzyskuje się przy zastosowaniu takich połączeń w modelach „łódkowatych”, gdzie siedzisko składa się z dwóch warstw. Wówczas jest większa możliwość manewrowania zestawieniami barw we wnętrzu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA