Meble.com.pl - komfort na miarę

Wersalka "Next" marki Gawin. Fot. Gawin

Wersalki i zestawy wypoczynkowe. 10 modnych propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 wrz 2014 15:55 (aktualizacja: 27 wrz 2014 18:50)

Wersalki i zestawy wypoczynkowe nie tracą na swojej popularności ze względu na swoją funkcjonalność – za dnia pełnią rolę sofy, zaś w nocy – łóżka. Są przy tym wyposażone w duży pojemnik na pościel i nie zajmują dużo miejsca.

Dostępność różnorodnych form wersalek i urozmaicanie ich dodatkami typu metalowe nóżki czy pomysłowe podłokietniki, różnorodność tkanin obiciowych, ich kolorystyki i wzornictwa sprawia, że ten rodzaj mebla nie musi już dziś kojarzyć się z czasami, kiedy w sklepach kupowało się na kartki. 

Na korzyść tego rodzaju mebli wypoczynkowych przemawia stosunkowo prosty sposób rozkładania, a z tym wiąże się z kolei wygodniejsze spanie. Wersalka jako mebel składający się tylko (w odniesieniu np. do sof rozkładanych, narożników) z dwóch płaszczyzn, zapewnia większy komfort snu. Powierzchnia spania sofy rozłożonej za pomocą tzw. systemu belgijskiego częściej bywa nierówna.

Najpopularniejsze są wersalki o delikatnie zarysowanych liniach, oparte jednak na zgeometryzowanej bryle. Na uwagę zasługuję modele bez boków, które zajmują miejsce w niewielkim pokoju. Jednocześnie wersja ta przełamuje w pewien sposób tradycyjną formę wersalki jako kanciastej, „zamkniętej” bokami bryły. Inne ciekawe modele to zestawy o masywnej bryle, lecz liniach miękkich. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA