Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw wypoczynkowy "Relaks" - dzięki funkcji regulowania zagłówka i wysuwania podnóżka zapewnia wysoki komfort wypoczynku. Fot. Gala Collezione

Wielofunkcyjne meble wypoczynkowe

  • Autor: bm
  • 13 lut 2014 08:10 (aktualizacja: 13 lut 2014 08:28)

Podręczne stoliki, schowki, sprytnie ukryte w podłokietnikach, rozkładane podnóżki, a nawet zestawy do słuchania muzyki, wmontowane w oparcia kanap – dzisiejsze meble wypoczynkowe nie są już tym, czym były kiedyś...

Producenci nowoczesnych mebli wypoczynkowych dostosowują się do stylu życia swoich klientów. Dbają o to, by sofy, narożniki i fotele były wyposażone w dodatkowe funkcje, które uczynią mebel bardziej komfortowym. Dziś już nie wystarczy funkcja spania i pojemnik na pościel – to ma już większość kanap sprzedawanych w polskich sklepach. Klienci poszukują czegoś więcej.

Podręczny stolik

Funkcjonalna półeczka na kubek z kawą czy książkę jest bardzo praktyczna, ponieważ pozwala uniknąć dodatkowego mebla, jakim jest stolik „kawowy”. Nie zawsze mamy dla niego miejsce w niewielkim mieszkaniu, stąd półka przy podłokietniku sofy jest świetnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że w wielu modelach można ją „ukryć” lub złożyć. Półeczka taka często zamienia się w stolik pod laptop.

Trochę elektroniki

A kiedy już mamy stolik pod laptop, może przyda się „wejście” na ładowarkę? Bo i na takie pomysły wpadają producenci mebli tapicerowanych. Z kolei dla melomanów doskonałą opcją jest sofa z głośnikami wbudowanymi w oparcia i z możliwością podłączenia do sprzętu audio.

Relaks sterowany pilotem

Funkcje relaksu są coraz częściej stosowaną w meblach wypoczynkowych opcją. Rozkładane zagłówki i podnóżki – często sterowane pilotem, możliwość dostosowania każdego elementu siedziska do indywidualnych potrzeb, funkcje masażu i fotele rozkładane niemal „do leżenia” - jest w czym wybierać. Oczywiście decydując się na sofę z dodatkowymi funkcjami, musimy liczyć się też z dodatkowymi wydatkami. Wszystko to, co zwiększa komfort mebla, podnosi też niestety koszty jego produkcji.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA