Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Riva. Fot. Mebin

Witryna - funkcjonalny i elegancki mebel do jadalni

  • Autor: bm
  • 11 paź 2017 09:21 (aktualizacja: 12 paź 2017 10:03)

Witryna to idealna propozycja mebla do salonu lub jadalni. Pojedyncza lub podwójna, najczęściej stojąca, dzięki charakterystycznym, dużym przeszkleniom pełni funkcję reprezentacyjnego mebla na dekoracyjne przedmioty.

Trochę zapomniana, kojarząca się z klasycznym, eleganckim wnętrzem, porcelanową zastawą stołową i spotkaniami w gronie rodziny - witryna to jeden z najważniejszych elementów tradycyjnie umeblowanej jadalni. Pełni rolę mebla do przechowywania, ale również zdobi i podkreśla klimat wnętrza. Stylizowana – posiada elegancką linię o obłych, wypukło-wklęsłych kształtach, ozdobne frezy i fantazyjne uchwyty. Z kolei nowoczesna – wyróżnia się prostą, geometryczną formą o gładkich powierzchniach frontów, jest posadowiona na nóżkach lub na cokole i często przykuwa uwagę asymetrycznym motywem. Mimo iż design mebla z ponad trzystuletnim rodowodem uległ przeobrażeniom, o jego estetyce nadal decyduje materiał i wykonanie.

Funkcją witryny jest eksponowanie przedmiotów, dlatego przy wyborze mebla powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj przeszklenia i oświetlenie półek. W drzwiach witryn najczęściej montuje się szkło Antisol. Efekt barwionego szkła w kolorze brązu, zieleni, błękitu, grafitu lub czerni zostaje zwielokrotniony, gdy połączymy go z subtelnym ledowym oświetleniem półek.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA