Meble.com.pl - komfort na miarę

"Catania", Paged Meble. Fot. Archiwum

Wybieramy minimalistyczne meble do salonu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 kwi 2014 08:56 (aktualizacja: 11 kwi 2014 08:14)

Zachowawcze kształty mebli, gładkie powierzchnie i brak dodatków? Podpowiadamy, czym się kierować, urządzając salon w minimalistycznym stylu i pokazujemy ciekawe modele mebli.

Po pierwsze, minimalistyczny to nie zawsze tani i skromny. Niewielka ilość mebli lub znikome dodatki wcale nie oznaczają, że salon jest urządzony niskim kosztem. Minimalizm to modny styl, chętnie polecają go projektanci wnętrz. I bynajmniej nie jest tak prosty do stworzenia, jak może się wydawać.

Nie oznacza to jednak, że aby urządzić salon w pożądanym obecnie, minimalistycznym stylu należy wydać na niego fortunę. Polscy producenci przygotowują ofertę dla klientów zainteresowanych każdym rodzajem i stylem mebli, dlatego nawet w polskich salonach meblowych można znaleźć meble, które wyglądem nie ustępują nawet tym modnym modelom z najwyższych półek.

Jak urządzić

Umiejętności minimalistycznego urządzania wnętrz można zaczerpnąć z japońskich aranżacji. Prostota, perfekcja oraz wyciszenie to ich trzy podstawowe elementy. Najlepiej jest kierować się zasadą, że „im mniej, tym więcej”. Dlatego właśnie w minimalistycznych wnętrzach próżno szukać zdobnych dodatków czy mebli o zaokrąglonych kształtach. Tutaj króluje prostota i geometria. Wnętrza urządzone na styl minimalistyczny dają poczucie harmonii oraz porządku.  

Urządzając salon w minimalistycznym stylu warto pamiętać, aby kolorystyka była stonowana. Nie oznacza to konieczności wybierania mdłych kolorów, ostre barwy też są odpowiednie. Jednak dobrze jest nie stosować zbyt dużych kontrastów, utrzymać meble oraz dodatki w podobnej kolorystyce.  

Podobnie jest z meblami. Sofy, półki czy segmenty powinny mieć proste, wręcz kanciaste kształty, bez niepotrzebnych ozdób. Doskonale w minimalistycznych przestrzeniach sprawdzają się meble z lakierowanymi frontami, które jeszcze bardziej podkreślają ich prostotę.

Styl minimalistyczny to doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, praktycznych bądź ceniących sobie proste rozwiązania. Urządzając mieszkanie w tym stylu można także z łatwością podkreślić pewne detale, którymi w szczególności chcemy się pochwalić. Może to być piękny obraz czy też tkanina o ciekawej fakturze. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA