Meble.com.pl - komfort na miarę

Biały regał pasuje do dziewczęcego pokoju w stylu romantycznym. Fot. Colombini Casa

Wybierz regał dla dziecka! Inspiracje polskie i zagraniczne

  • Autor: Beata Michalik
  • 14 lip 2014 00:53 (aktualizacja: 14 lip 2014 07:39)

W pokoju dziecka - zarówno przedszkolaka, jak i nastolatka - regał na książki, zabawki i inne drobiazgi to absolutny niezbędnik. Półek tak naprawdę nigdy nie jest zbyt wiele - wie o tym każdy, kto próbował "ujarzmić" natłok przedmiotów w mieszkaniu...

Niektóre z prezentowanych propozycji są dedykowane pokojom dziewczęcym ("Princessa" Szynaka Meble, "ABC" Meble Wójcik czy "Daisy" Baby Best), w innych z kolei zdecydowanie lepiej poczują się chłopcy ("Spot by Vox" czy "Limo" Timoore), nie brakuje też jednak zestawów skierowanych do dzieci i młodzieży, niezależnie od płci. Te ostatnie zazwyczaj charakteryzują się prostotą, neutralnymi (co nie znaczy nudnymi i bladymi) kolorami i brakiem nadmiaru ozdób i szczegółów.

Warto zwrócić uwagę na ofertę zagranicznych producentów, z których część jest dostępna za pośrednictwem polskich dystrybutorów lub sklepów internetowych. Często bowiem zaskakują nietypowymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami (patrz meble firm Giessegi czy Bonaldo) i otwartym podejściem do kolorów. Ciekawych pomysłów nie brakuje jednak i polskich producentom - o czym świadczy chociażby najnowsza propozycja Mebli Vox, pokazująca, jak można uczynić funkcjonalnym nawet niewielkie pomieszczenie i nie zrezygnować przy tym z jego walorów estetycznych.

Regał w pokoju dziecka może mieć wiele "twarzy" - poczawszy od zwykłych półek wiszących, poprzez regały narożne i zintegrowane z łóżkiem, szafą czy biurkiem - aż po meble, które - poza swoją funkcją praktyczną - same w sobie stanowią ozdobę pokoju i punkt, który determinuje wygląd całego pomieszczenia (patrz - Bonaldo, Timoore).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA