Fot. Klose

Fot. Klose

  • Autor: bm
  • 06 wrz 2017 08:19 (aktualizacja: 06 wrz 2017 13:12)

Wybierz szafkę nocną i stwórz przytulną sypialnię!

Ten niewielki element sypialni jest nie do zastąpienia na co dzień. Tutaj odkładamy książkę po wieczornej lekturze, przechowujemy podręczne drobiazgi. Szafka nocna może być dopasowana kolorystycznie i stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenia sypialni, albo też wyróżniać się na ich tle.

Szafka nocna może pełnić funkcję wyłącznie stolika albo też być meblem służącym również do przechowywania drobiazgów. Wyposażona jest wtedy w niewielką szufladkę albo tradycyjnie otwierany front. Najczęściej jest elementem całej kolekcji mebli do sypialni, może też jednak się od niej odróżniać i tylko od naszej wyobraźni tak naprawdę zależy, jaki dzięki temu osiągniemy efekt.

Ostatnio dość popularnym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest połączenie szafki z łóżkiem. Najczęściej ma ona wtedy postać półki z szufladkami, przymocowanej do wezgłowia łoża albo do panelu, który jest jego przedłużeniem. Które rozwiązanie jest praktyczniejsze i wygląda bardziej efektownie? To już zależy od upodobań użytkowników i od wielkości pomieszczenia sypialni. W przypadku mniejszych powierzchni, dobrze sprawdza się szafka zintegrowana z łóżkiem, zajmuje bowiem mniej miejsca. Szafki oddzielne z kolei umożliwiają dowolne ustawienie (niekoniecznie standardowo, przy wezgłowiu), dzięki temu, że są mobilne. Jedno jest pewne - szafka nocna może być prawdziwą ozdobą sypialni, niezależnie od formy i wielkości.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce