Meble.com.pl - komfort na miarę

Przekrój materaca. Fot. Archiwum

Wygodne materace - strażnicy dobrych snów

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

W ciągu roku, człowiek przesypia do około 3 tys. godzin, najczęściej na nieodpowiednim materacu, co prowadzi do niewyspania i bezsenności. Jaki wybrać materac aby spanie było nie tylko przyjemne, ale i zdrowe?

Rozpoczynający się sezon, nie rozpętał wielkich rewolucji na rynku materaców i stelaży w Polsce. Oferowane przez producentów produkty będą charakteryzować się głównie łatwością utrzymania i obsługi, uniwersalnością, wytrzymałością oraz połączeniem surowców naturalnych i syntetycznych. Natomiast stosunek konsumentów do spraw snu i wygody znacznie się zmienił. Ostatnie 3 lata to wzrost na bardzo wysokim poziomie, dowodzący, że dobry sen, stał się dla Polaków czymś naprawdę istotnym. Kiedyś, niemożliwe było, aby klient zapłacił za materac więcej niż za sypialnię. Dziś to normalne – podkreśla Tomasz Goc, dyrektor handlowy z Fabryki Materacy Janpol.

W cieniu syntetyków

Łącząc lateks i piankę termoelastyczną firma Janpol wprowadziła do kolekcji materac „Posejdon”. Pianka termoelastyczna znakomicie dopasowuje się do kształtów ciała pod wpływem nacisków i temperatury. Blok lateksowy, dzięki wysokiej elastyczności i sprężystości, gwarantuje pełne podparcie, zapewniając optymalną pozycję kręgosłupa – wyjaśnia Tomasz Goc. Symetryczna budowa, właściwości zapobiegające rozwojowi bakterii oraz wykorzystanie pokrowca Medicott Silverguard, zapewnia długą żywotność oraz łatwy w utrzymaniu produkt.
Rozwój materiałów syntetycznych, pozwala na produkcję coraz to nowszych i bardziej wymyślnych rodzajów materaców. Demko Federer wprowadziło do oferty materace wykonane z tzw. „zimnej pianki” w połączeniu z pianką typu „memory”. Zimna pianka, charakteryzuje się lepszą wytrzymałością i dłuższą żywotnością. Pianka „zimna” jest produkowana na zimno w obecności wody. W trakcie produkcji nie stosuje się aldehydu mrówkowego, ani innych szkodliwych substancji. Otrzymujemy sztywne i wytrzymałe materace. Najważniejszą zaletą pianki jest jej większa przewiewność w porównaniu z np. pianką PUR – tłumaczy Henryk Mędrzak, prezes Zarządu w firmie Demko Federer. Materace te z łatwością oddają wilgoć, ograniczają rozwój roztoczy zapewniając długą żywotność materaca.

Naturalny sen

Materace produkowane z surowców syntetycznych cieszą się zainteresowaniem, ale to te wykonane z surowców naturalnych jak lateks czy różnego rodzaju włosie, utrzymują dominującą pozycję na rynku. Materac „Amber Dream” z kolekcji Sembella firmy Recticel, wyposażony w pokrowiec z dzianiny zawierający pokrowiec z bursztynu, pozytywnie wpływa na organizm podczas snu, ujemnie jonizując dzianinę i jej otoczenie. Dodatkowo zastosowano w nim system sprężyn „kieszonkowych”, o małej średnicy, do 1 tys. sprężyn we wkładzie 100x200 cm i siedmiu strefach twardości. Nowatorski sposób produkcji materaca, w szerokościach 160 i 180 cm, daje możliwość zamówienia każdej jego połowy wykonanej z materiału o innej twardości, dopasowanej do indywidualnej wagi i upodobań użytkownika.
Dla osób lubiących spać na „twardszych” powierzchniach, Fabryka Materacy Janpol proponuje materac „Erebu”, będący nowością w ofercie firmy i łączący twarde płyty kokosowe i sprężyny kieszeniowe o tej samej strefie twardości. Jest to alternatywa dla osób, które uważają materac kokosowo-bonnellowy za miękki a kieszeniowo-piankowy za twardy. W standardzie jest załączony pokrowiec typu lato-zima.

Prostota utrzymania


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA