Duży, ciemny fotel to ciekawy element wnętrza. Duże okno sprawia, że miejsce wypoczynku z książką jest dobrze oświetlone. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Duży, ciemny fotel to ciekawy element wnętrza. Duże okno sprawia, że miejsce wypoczynku z książką jest dobrze oświetlone. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 lip 2015 14:11 (aktualizacja: 02 lip 2015 08:54)

Wygodny fotel. 15 modeli z wysokim oparciem

Fotele z wysokim oparciem nie tylko pięknie się prezentują - zapewniają także wysoki komfort siedzenia i wypoczynku. Zobaczcie modele, które sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Fotel to jeden z najstarszych mebli towarzyszących człowiekowi. Pierwsze fotele to trony wykonane z drewna lub metalu, bogato zdobione elementami dekoracyjnymi lub złotem, które przez całe średniowiecze spełniały funkcję reprezentacyjną. Od tego czasu fotel przeszedł różnorodne modyfikacje, zarówno kształtu jak i samej funkcji - jednakże także i dziś to najbardziej prestiżowy mebel w każdym mieszkaniu. Może być nie tylko ciekawym elementem wyposażenia salonu, ale także miejscem prawdziwego relaksu po długich godzinach pracy. Jest najlepszy do tego, aby w wygodnej pozycji obejrzeć film, poczytać książkę lub do popołudniowej drzemki. 

Fotele z wysokim oparciem to jedna z ciekawszych propozycji dostępnych aktualnie na rynku, jeśli chodzi o ten rodzaj mebli. Pozwalają stworzyć komfortową przestrzeń do odpoczynku oraz ciekawie wyglądają. Szerokie oparcie, doskonale podpiera zmęczone po całym dniu plecy, a odpowiednio wyprofilowane podłokietniki pozwalają odpocząć dłoniom. Aby w pełni cieszyć się z tej inwestycji, przed zakupem warto przejrzeć najważniejsze parametry mebla. Należy sprawdzić, czy konstrukcja jest stabilna, a głębokość i szerokość siedziska odpowiada naszym wymiarom. 

 


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • k.zdziebkowska@wp.pl, 2018-01-22 20:49:09
    Gdzie można kupić fotel Kato
    • marektadeuszj@gmail.com, 2015-10-11 18:09:32
    Jakieś nieporozumienie - a gdzie ja mogę zobaczyć (żeby nie powiedzieć pomacać) \"Wygodny fotel. 15 modeli z wysokim oparciem\" ???