Krzesło Pantone firmy Vitra. Projekt: Verner Pantone. Fot. Vitra

Krzesło Pantone firmy Vitra. Projekt: Verner Pantone. Fot. Vitra

  • Autor: bm
  • 22 wrz 2017 09:03 (aktualizacja: 25 wrz 2017 09:57)

Wyjątkowe krzesła - wybierz jeden z dizajnerskich modeli!

Jakie powinno być idealne krzesło? Przede wszystkim wygodne, dobrze wyprofilowane, w miarę lekkie, ale jednocześnie solidne i trwałe. Połączenie tych cech z ciekawym, niebanalnym wyglądem to prawdziwa sztuka...

Z litego drewna czy z plastiku, tapicerowane lub nie, z oparciem niskim, wysokim, ażurowym, z giętej sklejki, metalu albo tkaninowego patchworku - przekrój wzorniczy krzeseł dostępnych na polskim rynku jest niemal nieograniczony. W sklepach nie brakuje produktów wykonanych z litego drewna lub sklejki, która dodatkowo jest niezwykle plastyczna – dzięki niej krzesła mogą mieć znacznie ciekawsze kształty niż w przypadku innych krzeseł. Swoją historię w polskim meblarstwie ma produkcja krzeseł z elementów drewna giętego - warto przyjrzeć się tym produktom ze względu na ich ponadczasowy wygląd i wygodę użytkowania.

Wielbiciele surowego klimatu i loftowego stylu aranżacji wnętrz z pewnością pokochają krzesła wykonane z tworzyw sztucznych. Modele takie są nie tylko trwałe, ale dostępne w wielu ciekawych formach oraz kolorach. Tworzywa można formować na różne sposoby, stąd nietrudno uzyskać siedzisko idealnie wyprofilowane, dopasowane do niemal każdej sylwetki. Nieco bardziej ekstrawaganckim wyborem będą krzesła, w których jako materiał wykorzystano metal.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce