Meble.com.pl - komfort na miarę

"Bora Bora" Mebelplast. Fot. Mebelplast

Wypoczynek z miejscem na kawę - czyli sofa z półką

  • Autor: kh
  • 22 kwi 2014 10:37 (aktualizacja: 23 kwi 2014 07:03)

Miękka sofa, dobra książka, kubek ciepłej kawy... i zgrzyt - gdzie ten kubek postawić? Odpowiedzią są kanapy z wbudowaną małą półeczką.

Wygoda i komfort użytkowników to jeden z najważniejszych czynników, jakie brane są pod uwagę podczas projektowania mebli wypoczynkowych. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej modeli kanap i sof wyposażona jest w mniejsze lub większe półki i półeczki, na które można postawić kubek czy filiżankę albo odłożyć talerzyk z przekąską. Drewniane, lub wykonane z wysokiej jakości tworzywa półki pozwalają na dostosowanie mebla do potrzeb osoby wypoczywającej, a także uławiają zachowanie go w czystości. Któż z nas nie zna bowiem problemu pobrudzonej sokiem, czy herbatą tapicerki?

W zdecydowanej większości przypadków półki montowane są na boczkach mebla, jednakże producenci znajdują dla nich również inne miejsca - na podstawie obok siedziska, a nawet między poduchami siedziska. Na uwagę zasługują półeczki, które można schować w oparcie (stanowią "drugą stronę" części poduchy oparciowej), a także takie, które można dowolnie przesuwać i regulować (montowane na różnego rodzaju stelażach).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA