Meble.com.pl - komfort na miarę

"Malaga" marki Libro. W skład całego zestawu wchodzą: wersalka, fotel i puf. Cena: zestaw na zdjęciu 3.650 zł. Fot. Libro

Wypoczynki od 2 do 4 tys. zł. Zobacz ofertę sklepów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 paź 2014 09:10 (aktualizacja: 13 paź 2014 08:01)

Dostępne w sklepach systemy wypoczynkowe są tak zróżnicowane pod względem wzornictwa, funkcjonalności i gabarytów, że nikt nie powinien mieć kłopotu z zaaranżowaniem salonu z nimi w roli głównej. Zobaczcie modele w cenie do 4 tys. złotych.

Zestawy wypoczynkowe najczęściej obejmują modele sof 3, sof 2,5 i 2 oraz fotele, narożniki i podnóżki. Sporo firm, w zestawach wypoczynkowych zamiast fotela oferuje szezlongi. Ten rodzaj mebla staje się coraz popularniejszy na polskim rynku. Wybierany jest do przestrzennych wnętrz jako uzupełnienie aranżacji z sofami 3 i fotelami.

Innym meblem, który robi karierę na rynku mebli wypoczynkowych jest tzw. megahocker. To duży, zazwyczaj kwadratowy lub prostokątny puf, który można wykorzystać jako miejsce do siedzenia, dostawkę do narożnika (co daje dużą powierzchnię spania), podnóżek lub stolik okolicznościowy.

W segmencie mebli wypoczynkowych najwięcej jest modeli o geometrycznych kształtach, które bywają łagodzone miękkimi krawędziami, zaokrąglonymi liniami oparć, podłokietników, boków i siedzisk. W tym celu często stosuje się też miękkie poduchy, które podnoszą komfort wypoczynku i zmieniają prezencję modeli.

Wzory nowoczesnych mebli stają się coraz bardziej uniwersalne, neutralne. Najczęściej są pozbawione ozdobników, choć zdarza się, że producenci stosują urozmaicenia typu pikowanie, stebnowanie i inne oryginalne przeszycia.  Modele charakteryzują się prostotą i lekkością. Ich forma musi być wyważona, nienarzucająca się tak, aby pasowała do różnych wnętrz. 

Prezentujemy aktualnie dostępne modele wraz z cenami sugerowanymi przez producentów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA